Jedinečný gospelový open-air festival európskeho formátu - Festival Lumen prináša do Trnavy špičku domácej a zahraničnej gospelovej hudobnej scény už vyše 25 rokov.

28. ročník jedinečného gospelového open-air festivalu LUMEN sa uskutoční v polovici júna na Trojičnom námestí v Trnave, ktoré sa na chvíľu premení na festivalovú zónu.
 
Festival sa v posledných rokoch začal profilovať ako „city music festival“, ktorý sa snaží okrem kvalitného hudobného zážitku, ako pop, rock, dance, či funky, ponúknuť divákovi pestrý multižánrový sprievodný program prebiehajúci na viacerých miestach Trnavy, či už vo forme prednášok, workshopov, besied alebo tzv. XL zóny, ktorá svojim účastníkom prináša množstvo vystúpení a projektov. 
 
Cieľom festivalu je ponúknuť najlepšie slovenské a veľmi kvalitné zahraničné gospelové kapely z celého sveta, radostnú, priateľskú až rodinnú atmosféru, ktorá zostáva v srdciach, hudbu inšpirovanú myšlienkami kresťanského posolstva - evanjelia (angl. gospel), súčasné hudobné štýly (pop, rock, folk, dance, urban, worship, funky, gospel), zaujímavé prednášky a workshopy, stretnutie priateľov či priestor pre nové priateľstvá.

Návštevníci so vstupenkou XL budú mať počas festivalu zľavnený vstup na Mestskú vežu, ktorá bude počas festivalu otvorená do 23.30 h. Posledný vstup na vežu je o 23.00 h.

PROGRAM 2021

Piatok 4.júna
 
Sobota 5.júna

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Dôležité informácie

Festival Lumen:
04.-05. júna 2021 | Trojičné námestie v Trnave

Vstupné XL zóna:


Zakúpiť lístky v predpredaji
Zľavnené vstupné na Mestskú vežu (XL)

dospelý 2 €
študent / dôchodca / ZŤP 1,50 €
dieťa do 15 rokov 1 €
dieťa do 6 rokov zdarma
 

Mestská veža počas festivalu:
Predĺžené otváracie hodiny Mestskej veže do 23:30 h. (posledný vstup 23:00 h.).


Pozri na mape

Miesto konania
Trnava, Trojičné námestie
www.fln.sk

Plagát

Festival Lumen 2019