Ak hľadáte tip na výlet do prírody, posedenie v krásnom anglickom parku, objavenie ešte nepoznaného zámku vo francúzskom štýle, Smolenice „Perla Malých Karpát“ je pre vás to pravé.

Z veže romantického zámku, z hradiska Molpír, či z niektorého z okolitých vrchov sa vám naskytne pohľad na malebnú obec, ležiacu na úpätí Malých Karpát. Vydajte sa po stopách nevšedného prírodného bohatstva, ochutnajte lokálne špeciality i sladkú medovinu v obci previazanej s osudmi členov grófskej rodiny Pálfi ako aj vynálezcu padáka Štefana Baniča.

Smolenický zámokBol postavený ako strážny hrad už v 14. storočí, neskôr ho obývali a zveľaďovali šľachtické rody Erdödyovcov a Pálfiovcov. Práve Jozef Pálfi ho premenil na romantické sídlo, ktoré pripomína slávne francúzske zámky. Z veže Smolenického zámku budete mať panoramatický výhľad na okolitú prírodu Malých Karpát ako aj na anglický park, ktorý dal gróf vysadiť. Prechádzka ním nie je náročná a je ideálna na pikniky či športové aktivity.

Hradisko a múzeum MolpírNad obcou Smolenice sa vypína tajomný vrch Molpír, ktorý kedysi obývali Kelti. Archeologické nálezy a vykopávky z ich života, ako aj faunu a flóru Malých Karpát si môžete pozrieť v tunajšom múzeu. Sprievodca vás oboznámi aj so životom slávneho rodáka zo Smoleníc a vynálezcu padáka - Štefana Baniča. Svoj padák vyskúšal zoskokom z pätnásť poschodovej budovy v Amerike a získal tu cenný patent. Ten však pred návratom do vlasti predal americkej armáde za vraj päťdesiat dolárov.

Včelárstvo a medovinárstvoKvalitný med, voda, kvasinky a majstrovská práca - to je tajomstvo najlepšej medoviny na svete. Miestne medovinárstvo sa nachádza priamo pod zámkom na lúke, kde majú úle a včely dostatok miesta. Pri návšteve vás čaká degustácia troch druhov medoviny, medzi nimi aj Včelovina špeciál ocenená titulom „najlepšia medovina na svete v rokoch 2013 - 2015.“ Deti tu ochutnajú sladký med a dozvedia sa tajomstvo jeho výroby. 

Malé Karpatyrozmanité pohorie a Chránená krajinná oblasť, ktorá má dĺžku sto kilometrov. Práve v okolí Smoleníc sa skrýva najviac prírodných pokladov. Lesy, Jaskyňa Driny, vodopád Hlboča, ale aj najvyšší vrch Záruby. Malými Karpatmi vedie mnoho turistických a cyklistických trás. Lesnými chodníčkami sa zo Smolenického zámku dostanete až k Jaskyni Driny a späť do Smoleníc. Tie sú z Bratislavy vzdialené 50 km a z Trnavy 20 km.

Jaskyňa Driny Je jedinou sprístupnenou jaskyňou na západnom Slovensku a je otvorená verejnosti už skoro osemdesiat rokov. Zaujímavosťou je, že bola objavená náhodou, lebo psi strácajúci sa v skalnej diere k nej priviedli prvých objaviteľov.

Rezervácia pre skupiny

Organizovaný výlet pre skupiny zahŕňa:
1. návštevu múzea Molpír s expozíciou vynálezcu padáka
2. prehliadku Smolenického zámku so sprievodcom
3. ochutnávku medoviny a medu u miestneho včelárstva a medovinárstva  (prehliadka areálu, náhľad do výroby, odborný výklad)
Podmienky rezervácie:
Podmienkou pre uskutočnenie výletu je skupina min. 10 účastníkov.
Cena a termín výletu:
O cene a možnom termíne výletu sa prosím informujte emilom na info@trnavatourism.sk alebo telefonicky na 033/ 3236 440.
POSLAŤ DOPYT

Pozri na mape

OBEC SMOLENICE

PDF leták na stiahnutie

Smolenice - Perla Malých Karpát