Moderné rodinné vinárstvo postavené uprostred zelených riadkov krásneho vinohradu. Budova vinárstva a jej štýlový vzhľad len podtrhujú nezameniteľnú atmosféru miesta. Ochutnajte vína v najromantickejšom prostredí regiónu!

Ružová dolina, zelená vinica, farebné vône
Obec Suchá nad Parnou a odroda Modrý Portugal sú partneri overení časom, ako i perom Františka Hečka. Rodina Zvolenských teda nadviazala na tradíciu a vo svojich viniciach vysadila najmä túto slávnu odrodu. Štepy získali z fragmentov pôvodných miestnych viníc. Pre zachovanie dispozícií terroir je nutné strapce hrozna čo najrýchlejšie a najšetrnejšie spracovať. V tomto smere má poloha vinárstva nesmierny význam. Strapec hrozna v Terra Parne do lisu necestuje viac ako niekoľko desiatok metrov.

Architektmi velebený stánok vína
Asi nikoho neprekvapí, že budova vinárstva získala cenu za významný prínos do vinárskej architektúry od Spolku slovenských architektov. Zaslúžil si ju nielen vzhľad vinárstva, ale i jeho funkčnosť a pridaná hodnota v podobe nezameniteľnej atmosféry degustačnej miestnosti. Cez jej presklené steny sa môžte kochať pohľadom na vinice, ktoré ju obklopujú.

Pod vežičkou
Príznačným symbolom vinárstva je vežička uprostred vinohradu Modrého Portugalu. Postavili ju jezuiti, ktorí v minulosti vinicu obrábali a v tejto oblasti pôsobili. Vežičku rodina Zvolenských zrekonštruovala a do jej blízkosti bol umiestnený monumentálny kamenný stôl, pri ktorom v prajnej sezóne prebiehajú veselé degustácie. Zároveň je toto miesto ukryté medzi viničnými letorastmi už tradične centrom konania príležitostných udalostí.ZAŽITE

Degustácia vína s prehliadkou vinárstva
Vychutnajte si degustáciu skvelého vína ako aj priateľský rozhovor s pánom Zvolenským, majiteľom vinárstva, či p. pivničným majstrom v presklenej degustačnej miestnosti s výhľadom na vinohrad. Občerstvenie v podobe syrov, údenín a „maminej“ vychýrenej oškvarkovej nátierky by chýbať určite nemalo. Kto rád spozná výrobné postupy a priestory, v ktorých víno dospieva a zreje, môže sa z degustácie na chvíľku vzdialiť a zúčastniť sa prehliadky vinárstva, ktorá je tradične súčasťou každej ochutnávky vín.

Degustáciu je potrebné objednať vopred.

Významné ocenenia
VINUM SUPERBUM 2011
Ocenenie za inovatívny dizajn fľaše

VINALIES INTERNATIONALES PARIS 2013
Rizling Rýnsky 2011, strieborná medaila

VÍNO TIRNAVIA 2011
Sauvignon blanc 2011 – zlatá medaila
Modrý Portugal 2009 – zlatá medaila / Cena predsedu samosprávneho kraja

VIENÁLE TOPOĽČIANKY 2011
Svätovavrinecké 2009 – zlatá medaila /  víťaz kategórie

NÁŠ TIP

Odporúčame vám ochutnať "tekutý" dezert v podobe ľadového sladkého Alibernetu. Zberaný bol v mrazivom ráne ročníka 2016 pri teplote -7°C. Ochutnať i zakúpiť ho môžte počas návštevy vinárstva.


Pozri na mape


TERRA PARNA

Ružová Dolina 528, Suchá nad Parnou
Tel.: +421/ (0)907 894 371
obchod@terraparna.sk
www.terraparna.sk