Malebná krajina, ktorú vytvorila matka príroda v najzápadnejšom a najkrajnejšom pohorí karpatského oblúka, priamo v srdci západného Slovenska. Svojimi krásami, prírodnými úkazmi a ľudskou rukou nedotknutou prírodou sa stala vyhľadávanou turistickou lokalitou.

Krajina slnka a do diaľav sa rozpínajúcej pestrofarebnej flóry, postupne sa meniacej na záhony hustých lesov zláka každého, kto sa rád nadýcha čerstvého vzduchu a pohľadom rád zavadí o bohatý kolorit života, ktorý tu vybudovala matička Zem. Záhon kvitnúcich fialiek, snežienok, či medvedieho jazyka alebo naopak zvuk zurčiaceho vodopádu dávajú svojmu návštevníkovi vedieť, že najkrajšie miesto odpočinku sa skrýva v srdci západného Slovenska, v Malých Karpatoch.

Jedinečná príležitosť, spoznať túto pôvabnú krajinu, sa naskytne každému, kto rád vymení pohodlnosť automobilu za sedlo svojho bicykla. Mierne vlnistý reliéf Malých Karpát nie je žiadnou prekážkou pri vychutnaní si slnka a pohľadu na vysoko sa ťiahnuce vrcholce stromov, či vinárskych svahov. Nenáročné trasy po málo frekventovaných verejných komunikáciách, či spevnených lesných cestách vás zavedú napríklad k Smolenickému zámku, ku kaštieľu v Dolnej Krupej alebo okolo najvyššieho vrchu Malých Karpát – Zárub.

Obujte si turistické topánky a vydajte sa s nami pešo, krok po kroku za neobyčajnými krásami skrývajúcimi sa v Malých Karpatoch. Spoznajte tajomstvá hradných zrúcanin, nazrite do jedinej sprístupnenej jaskyne na západnom Slovensku – Jaskyne Driny alebo sa celá rodina vyberte na piknik pod Smolenický zámok. Na odvážnejších čaká nádherný výhľad z tunajších rozhľadní, či už z Kukly alebo Veľkej homole.
 
Spoznajte s nami Malé Karpaty aj ako krajinu kvalitných vín a sladkej včeloviny, v ktorej sa snúbi tradícia s kvalitou.

Video: The Little Carpathians (© MHV studio)

Pozri na mape

Malé Karpaty

PDF brožúra na stiahnutie

Turistický minisprievodca - Smolenice

Fotogaléria