Pravú rozprávkovú vianočnú atmosféru zažijete v Trnave počas adventných trhov. Príďte si spolu s nami  už tradične vychutnať čaro adventu za zvukov vianočných kolied a obľúbených dobrôt.

V období adventu, príprav na najkrajšie sviatky roka, ožíva Trojičné námestie atmosférou adventných trhov. Vo víre tradičných pokrmov, svetovej medoviny a voňavého vareného vína každoročne láka ľudí stráviť príjemné chvíle s rodinou a priateľmi pod najkrajším vianočným stromčekom, ktorého jagavé svetlá už z ďialky naznačujú, že najkrajšie obdobie roka, Vianoce, sa blížia.
 
Nechajte sa zlákať na vianočný punč, či horúcu medovinku, priamo na ohni pečené jedlé gaštany, pečený oštiepok s brusnicovou omáčkou, koláče, či nádherné ručne vyrábané vianočné ozdoby, hračky, doplnky. Možno nájdete aj inšpiráciu na vianočné darčeky spomedzi množstva predajcov. Pravú vianočnú náladu vám navodia hudobné vystúpenia známych mien, avšak i vystúpenia tých najmenších – detí materských a základných škôl.
 
Počas adventných trhov, každý štvrtok a nedelu budú prebiehať aj špeciálne výstupy na Mestskú vežu, odkiaľ sa môžete pohľadom pokochať po nádherne vyzdobenom meste a nadýchnuť sa čara Vianoc. Sprievodca v historickom kostýme vás schodík po schodíku prevedie až na úplný vrchol veže. Iba za svetla lampášov. Kapacita návštevníkov na jednotlivé výstupy je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si vstupenky vopred. Možnosť rezervácie online, ale aj priamo v Turistickom informačnom centre - Región Trnava.   

Dôležité Informácie

Dátum a čas konania:
30.11. - 22.12.2019
Vstup voľný!
 


Pozri na mape

Miesto konania
Trnava, Trojičné námestie
advent.trnava.sk

Plagát

Plagát Adventné trhy Trnava 2018