Mestský Amfiteáter už prvý augustový týždeň rozžiaria hviezdy svetového jazzu. 13. ročník podujatia potvrdzuje jeho stabilné miesto medzi najkvalitnejšími jazzovými festivalmi u nás.

Návštevníci jedinečného open air festivalu si v podaní renomovaných slovenských a zahraničných hudobníkov vychutnajú zmes rôznych hudobných štýlov od klasického i moderného jazzu cez fusion, chill out, etno, funk či soul, atď.

Trnavský jazzyk opäť ponúkne návštevníkom osobnosti domácej, no najmä zahraničnej hudobnej scény ako aj špičkových zahraničných umelcov z Českej republiky, Poľska, Nórska, Nemecka, Turecka, Indie a USA. Známe zoskupenie Jazzanova má na Slovensku množstvo priaznivcov a v Trnave im rozprúdi krv v žilách svojím jazz-funkovým setom v podaní live kapely s americkým spevákom Paulom Randolphom. Pred nimi sa predstaví nový projekt Eugena Vizváryho pod názvom Part II: For Jaco, ktorým vzdá hold basgitarovej legende. V sobotu vystúpi fenomenálny huslista Adam Baldych spolu s Helge Lien Triom z Nórska a headlinerom Trnavského Jazzyku bude svetoznámy indický perkusionista Trilok Gurtu so svojou skupinou. Oba festivalové dni otvoria domáce orchestre - v piatok Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band a v sobotu tradičný Fats Jazz Band.

Podujatie sa uskutoční prvý augustový víkend v priestoroch Mestského amfiteátra, ktorý poskytuje zaujímavú scenériu a ideálne zázemie pre festival. Atmosféru spríjemní aj Chill-out zóna a Jam session vždy po hlavnom programe.


Dôležité informácie

Dátum a čas konania:
04. - 05. augusta 2017
Začiatky koncertov o 19:00 hod.
Vstupné (predpredaj):
1 - dňová vstupenka / 17,- €
2 - dňová vstupenka / 27,- €.
Deti do 12 rokov vstup zdarma (iba s doprovodom rodiča), ZŤP a 1 x doprovod ZŤP-S so zľavou 50%.

Program 2016

Piatok:
Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band
Eugen Vizváry Part II: For Jaco (SK)
Jazzanova Live feat. P. Randolph (GER / USA)
Sobota:
Fats jazz band (SK)
Adam Baldych & Helge Lien Trio (PL / NOR)
Trilok Gurtu (IND / GER / TUR)

Pozri na mape

Miesto konania
Mestský amfiteáter
Halenárska 20, Trnava
www.trnavskyjazzyk.sk

Vstupenky možné zakúpiť

Turistické informačné centrum -
Región Tirnavia

Trojičné námestie 1, 917 01 Trnava

Zistiť dostupnosť

Plagát

Trnavský jazzyk 2016