Show plná prekvapení, technického pokroku, audio- vizuálneho umenia, tanečných a akrobatických výkonov doplnená dynamickým zvukom, dychvyrážajúcim svetlom a efektami. Nechajte sa očariť! 

Lovely Experience je značka multimediálnych podujatí predstavujúca moderný audiovizuálny formát známy svojou jedinečnosťou. Zapája všetky zmysly návštevníkov, šokuje a vytvára obsah, ktorý je možné zažiť iba na Lovely Experience. Na jeden večer premení miesto na spoločný priestor zdieľania voľného času s audio-vizuálnym hudobným dielom a pohybovým umením zahraničných artistov. ZÁŽITOK, to je slovo, ktoré všetko vystihuje.

Kombinácia aktuálnych zahraničných umelcov, tanečníkov, akrobatov, atrakcií a vizuálneho príbehu vytvára dychvyrážajúce podujatie plné prekvapení a inteligentnej zábavy. Profesionálne zabezpečenie zvukovej, svetelnej a vizuálnej technológie prezentuje hudobné zážitky tak, ako si to náročný návštevník predstavuje. Licencovaná produkcia, najnovšie trendy a dokonalé spracovanie motívov pre skúsených návštevníkov podujatí.

Program 2018
Už čoskoro sa budova Divadla Jána Palárika v Trnave stane súčasťou strhujúcej multimediálnej inštalácie prepájajúcej svetelné a hudobné umenie a vy môžete byť pri tom. Vybraní interpreti odohrajú svoj hudobný set priamo z budovy, čo určite prekvapí nejdeného návštevníka. Lovely Experience však nie je len o hudbe. Festival láka aj na bohatý umelecký program v centre mesta, kde sa so svojím audiovizuálnym umením predstavia zahraniční, ale aj slovenskí umelci.

Hoci organizátori Lovely Experience dlho tajili zoznam interpretov, ktorí v máji nadchnú Trnavu, fanúšikovia multimediálneho festivalu už vedia, na koho sa môžu tešiť. Trojičné námestie naplní elektronickou hudbou a skvelou šou aj nemecká formácia DIGITALISM. Pod týmto názvom sa preslávili Jens Moelle a Ismail "Isi" Tuefekci. Patria k tým najuznávanejším umelcom vo svojom fachu. Návštevníci 7. ročníka festivalu Lovely Experience preto majú umelecký zážitok jednoznačne zaručený. Duo je tvorcom nemeckej elektronickej tanečnej hudby, v ktorej sa spájajú aj prvky new-rawe, dance-punk, elektro-punk a ako headlineri festivalu to v Trnave určite poriadne roztočia. 

V slúchadlách návštevníkov v rámci silent disco sa bude už čoskoro rozliehať kvalitná elektronická hudba v podaní DJ-a EKG, hip-hopového DJ-a Yanka Krála, britského umelca Inkwall, slovenských producentov Subtension a Changing Faces či maďarskej formácie Belau.

Do centra Trnavy má namierené aj umelecká dvojica Mutro Art Group z Ukrajiny. Tí v uliciach vytvoria z piesku model mesta doplnený o 3D vizualizáciu, premietaný animovaný videomapping s autami, vlakmi a ľuďmi. Neoddeliteľnou súčasťou podujatia je tiež videomapping, ktorý sa bude okrem Divadla Ján Palárika premietať aj na budove Mestskej veže. Tá bude v sobotu otvorená až do polnoci, pričom posledný výstup na vežu môžete absolvovať o 23.30 h. Návštevníci so slúchadlami v rámci Lovely Experience budú mať zároveň zľavu na vstup.

V arkieri Mestskej veže nájdete aj atraktívnu novinku
, ktorú si organizátori tento rok prichystali. Každý, kto sa chce interaktívne zapojiť do diania na festivale, bude mať možnosť vyskúšať si inštaláciu Collidoscope, ktorej autorom je kreatívny ateliér Jakuba Beňačku. Ide o hudobný nástroj, ktorý nemá jednoznačný charakter, ale moduluje akýkoľvek zvuk, aký do neho cez mikrofón nahrajú.

Na festivale sa predstaví aj Tanečné divadlo BRALEN, ktoré od svojho vzniku v roku 1975 výrazne ovplyvňuje scénu moderného tanca na Slovensku. Táto bratislavská formácia vystúpi so špeciálnou choreografiou „Drž ma!“, a to hneď dvakrát. Tých, ktorí si radi vypočujú zaujímavé diskusie, určite potešia inšpiratívne prednášky na tohtoročnú tému „Smart Life“.

Dôležité informácie

Dátum a čas podujatia:
26.mája 2018 od 15:00 hod.
Vstupené: 15,- EUR
Predpredaj vstupeniek

Mestská veža počas Lovely Experience

Otváracie hodiny dňa 26. mája 2018:
bežné: 10:00 - 18:00

špeciálne: 18:00 - 00:00
(posledný výstup o 23:30 hod.)
Vstupné:
10:00 - 18:00 | vstupné podľa cenníka

18:00 - 00:00 | zľavnené vstupné 2€
pre návštevníkov festivalu so slúchatkami

Pozri na mape

Miesto konania
Trnava, Trojičné námestie
www.lovelyexperience.sk

Plagát a program

Lovely Experience 2018
Lovely Experience 2018 - denný program