Objavte ďalší z pokladov Regiónu Trnava! Vydajte sa po stopách výroby najstaršieho slovanského nápoja a spoznajte tajomstvá svetovo oceňovaného medovinárstva Apimed, sídliaceho v tesnej blízkosti klasicistického kaštieľa v malebnej obci Dolná Krupá.

Ochutnajte aj ružovú medovinu vyrobenú na počesť grófky Chotekovej z lupeňov ruží Mária Henrieta. Ružiarska tradícia je v Dolnej Krupej udržiavaná dodnes a nadviazala na ňu aj spoločnosť APIMED, ktorej sídlo sa nachádza v tesnej blízkosti bývalej ružovej záhrady grófky Chotekovej.

Pri rozširovaní svojho areálu využili príležitosť oživiť jedinečnú atmosféru, ktorú má toto miesto a vznikol originálny nápad založiť vlastnú ružovú záhradu - Rozárium. Práve tu, len niekoľko metrov od miesta pôvodnej grófkinej záhrady vysadili viac než 1000 ruží. Jednou z nich je aj Rosengräfin Marie Henriette (Ružová grófka Mária Henrieta), ktorú na jej počesť pri príležitosti 150 rokov od jej narodenia vyšľachtila svetoznáma nemecká ružiarska firma KORDES.

Medovina je pravdepodobne najstarší alkoholický nápoj sveta - predpokladá sa, že vznikala skvasením medu s dažďovou vodou v dutinách stromov v časoch, kedy planétu ešte neobýval človek. Doprajte si zážitok vôní a ochutnajte koreninami zvýraznenú Trnavskú medovinu, tradičnú čistú Staroslovanskú medovinu s vôňou agátu alebo ihličia našich hôr a lesov, medovinu Barrique, ktorá dozrievala jeden rok v dubovom sude. Trnavská medovina je historicky prvou medovinou na svete ocenenou zlatou medailou z oboch najväčších svetových súťaží APIMONDIA a MAZER CUP. Na prestížnej medzinárodnej súťaži APIMONDIA 2015 v Južnej Kórei získala medovina Barrique ocenenie "Najlepšia medovina na svete".

Odporúčame aj návštevu Kaštieľa v Dolnej Krupej, ktorý sa spája s mnohými historickými príbehmi. Vďaka ružiam grófky Chotekovej poznali kaštieľ a rozárium v Dolnej Krupej po celom svete. Ružová grófka, ako ju prezývali, pestovala vo svojom rozáriu viac než 6000 koreňov ruží, vlastnila kompletnú zbierku Severokrajných ruží a svoje ruže exportovala do celej Európy, USA a Kanady.

Rezervácia pre skupiny

Degustáciu v medovinárstve Apimed v Dolnej Krupej si môžete objednať na dopyt.
V prípade záujmu kontaktujte priamo medovinárstvo alebo Turistické informačné centrum - Región Trnava.

POSLAŤ DOPYT

Pozri na mape

Medolandia logo
Medolandia APIMED

Hlavná 577/117, 919 65  Dolná Krupá
Tel.: 033 / 557 75 46
medolandia@medolandia.com
www.medolandia.com

Pozri na mape

Slovenská národné múzeum - Hudobné múzeum - Kaštieľ Dolná Krupá
Hlavná 572/109, 919 65 Dolná Krupá
Tel.: +421 (0)33 / 245 31 31
www.snm.sk