Objavte ďalší z pokladov Regiónu Tirnavia! Vydajte sa s nami po stopách výroby najstaršieho slovanského nápoja a spoznajte tajomstvá svetovo oceňovaného medovinárstva Apimed, sídliaceho v tesnej blízkosti klasicistického kaštieľa v malebnej obci Dolná Krupá.

Medovina je pravdepodobne najstarší alkoholický nápoj sveta - predpokladá sa, že vznikala skvasením medu s dažďovou vodou v dutinách stromov v časoch, kedy planétu ešte neobýval človek.

Doprajte si zážitok vôní a ochutnajte koreninami zvýraznenú Trnavskú medovinu, tradičnú čistú Staroslovanskú medovinu s vôňou agátu alebo ihličia našich hôr a lesov, medovinu Barrique, ktorá dozrievala jeden rok v dubovom sude. Ochutnáte aj ružovú medovinu vyrobenú na počesť grófky Chotekovej z lupeňov ruží Mária Henrieta. Nazriete do tajov výroby. kde sa spája tradícia s bohatou históriou, o ktorej vám so zanietením porozpráva skúsený medovinár.

Trnavská medovina je historicky prvou medovinou na svete ocenenou zlatou medailou z oboch najväčších svetových súťaží APIMONDIA a MAZER CUP.  Na prestížnej medzinárodnej súťaži APIMONDIA 2015 v Južnej Kórei získala medovina Barrique ocenenie "Najlepšia medovina na svete".

Novinkou výletu Tajomstvo ružovej grófky je návšteva kaštieľa v Dolnej Krupej, ktorý sa spája s mnohými historickými príbehmi. Práve v ňom začnete svoju degustáciu prvým prípitkom, ktorý si budete určite pamätať. 

Čo je zahrnuté v cene výletu?
  • Návšteva klasicistického kaštieľa v Dolnej Krupej s pútavým výkladom a ochutnávkou medoviny MARIA HENRIETA
  • Degustácia 8 druhov medoviny u renomovaného výrobcu APIMED
  • Zoznámenie sa a ochutnávku prvého aperitívu vyrobeného z medu
  • Malé občerstvenie + delikatesa, ktorú nikde inde nenájdete
  • Prezentácia produktov z medu a medovej kozmetiky
  • Darček od majiteľov medovinárstva
  • Sprievodca v historickom kostýme
  • Doprava počas celého výletu zdarma (17:45 hod. stretnutie pri Mestskej veži v Trnave / 18:00 hod. odchod / 20:30 hod. ukončenie na Radlinského ulici)

Zaujímavosť

Vďaka ružiam grófky Chotekovej poznali kaštieľ a rozárium v Dolnej Krupej po celom svete. Ružová grófka, ako ju prezývali, pestovala vo svojom rozáriu viac než 6000 koreňov ruží, vlastnila kompletnú zbierku Severokrajných ruží a svoje ruže exportovala do celej Európy, USA a Kanady.


Cena a termíny výletov - jeseň 2017

Podmienky rezervácie:
Výlet si môžete zarezervovať on-line alebo v Turistickom informačnom centre - Regiónu Tirnavia najneskôr do stredy 16:00 hod. v týždni pred plánovaným piatkovým výletom.

Podmienkou pre uskutočnenie výletu je min. 10 prihlásených účastníkov.

Cena za osobu: 19,90 EUR

Október
13.10.2017 (17:00 - 19:30 hod.)
27.10.2017 (18:00 - 20:30 hod.)
November
10.11.2017 (18:00 - 20:30 hod.)

REZERVOVAŤ VÝLET

PDF leták na stiahnutie

Tajomstvo ružovej grófky - leták

Plagát

Tajomstvo ružovej grófky 2017 - plagát