Objavte ďalší z pokladov Regiónu Trnava! Vydajte sa s nami po stopách výroby najstaršieho slovanského nápoja a spoznajte tajomstvá svetovo oceňovaného medovinárstva Apimed, sídliaceho v tesnej blízkosti klasicistického kaštieľa v malebnej obci Dolná Krupá.

Medovina je pravdepodobne najstarší alkoholický nápoj sveta - predpokladá sa, že vznikala skvasením medu s dažďovou vodou v dutinách stromov v časoch, kedy planétu ešte neobýval človek.

Doprajte si zážitok vôní a ochutnajte koreninami zvýraznenú Trnavskú medovinu, tradičnú čistú Staroslovanskú medovinu s vôňou agátu alebo ihličia našich hôr a lesov, medovinu Barrique, ktorá dozrievala jeden rok v dubovom sude. Ochutnáte aj ružovú medovinu vyrobenú na počesť grófky Chotekovej z lupeňov ruží Mária Henrieta. Nazriete do tajov výroby. kde sa spája tradícia s bohatou históriou, o ktorej vám so zanietením porozpráva skúsený medovinár.

Trnavská medovina je historicky prvou medovinou na svete ocenenou zlatou medailou z oboch najväčších svetových súťaží APIMONDIA a MAZER CUP.  Na prestížnej medzinárodnej súťaži APIMONDIA 2015 v Južnej Kórei získala medovina Barrique ocenenie "Najlepšia medovina na svete".

Novinkou výletu Tajomstvo ružovej grófky je návšteva kaštieľa v Dolnej Krupej, ktorý sa spája s mnohými historickými príbehmi. Práve v ňom začnete svoju degustáciu prípitkom, ktorý si budú vaše chuťové poháriky určite pamätať.

Čo je zahrnuté v cene výletu?
  • Návšteva klasicistického kaštieľa v Dolnej Krupej s pútavým výkladom a ochutnávkou
    medoviny MARIA HENRIETA
  • Degustácia 8 druhov medoviny u renomovaného výrobcu APIMED
  • Zoznámenie sa a ochutnávka božského aperitívu vyrobeného z medu a 18 druhov bylín
  • Malé občerstvenie + delikatesa, ktorú nikde inde nenájdete
  • Prezentácia produktov z medu a medovej kozmetiky
  • Darček od majiteľov medovinárstva
  • Sprievodca v historickom kostýme
  • Doprava počas celého výletu zdarma

Termíny výletov v sezóne jeseň 2018

Október
19.10.2018 (18:00 - 20:30 hod.)
26.10.2018 (18:00 - 20:30 hod.)

November
09.11.2018 (18:00 - 20:30 hod.)
16.11.2018 (18:00 - 20:30 hod.)

Cena výletu: 19,90 EUR /os.

Podmienky rezervácie:
Výlet si môžete zarezervovať on-line alebo v Turistickom informačnom centre - Regiónu Trnava najneskôr do stredy 16:00 hod. v týždni pred plánovaným piatkovým výletom.

Podmienkou pre uskutočnenie výletu je min. 10 prihlásených účastníkov.

REZERVOVAŤ VÝLET
*Podujatie sa uskutoční s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Zaujímavosť

Vďaka ružiam grófky Chotekovej poznali kaštieľ a rozárium v Dolnej Krupej po celom svete. Ružová grófka, ako ju prezývali, pestovala vo svojom rozáriu viac než 6000 koreňov ruží, vlastnila kompletnú zbierku Severokrajných ruží a svoje ruže exportovala do celej Európy, USA a Kanady.

Pozri na mape

APIMED
Hlavná 578/119, 919 65  Dolná Krupá
Tel.: 033 / 557 75 46
apimed@apimed.sk
www.apimed.sk

PDF leták na stiahnutie

Tajomstvo ružovej grófky - leták

Plagát

Tajomstvo ružovej grófky 2018 - plagát