Objavte ďalší z pokladov Regiónu Trnava! Vydajte sa po stopách výroby najstaršieho slovanského nápoja a spoznajte tajomstvá svetovo oceňovaného medovinárstva Apimed, sídliaceho v tesnej blízkosti klasicistického kaštieľa v malebnej obci Dolná Krupá.

Medovina je pravdepodobne najstarší alkoholický nápoj sveta - predpokladá sa, že vznikala skvasením medu s dažďovou vodou v dutinách stromov v časoch, kedy planétu ešte neobýval človek.

Doprajte si zážitok vôní a ochutnajte koreninami zvýraznenú Trnavskú medovinu, tradičnú čistú Staroslovanskú medovinu s vôňou agátu alebo ihličia našich hôr a lesov, medovinu Barrique, ktorá dozrievala jeden rok v dubovom sude. Ochutnajte aj ružovú medovinu vyrobenú na počesť grófky Chotekovej z lupeňov ruží Mária Henrieta

Trnavská medovina je historicky prvou medovinou na svete ocenenou zlatou medailou z oboch najväčších svetových súťaží APIMONDIA a MAZER CUP.  Na prestížnej medzinárodnej súťaži APIMONDIA 2015 v Južnej Kórei získala medovina Barrique ocenenie "Najlepšia medovina na svete".

Odporúčame aj návštevu kaštieľa v Dolnej Krupej, ktorý sa spája s mnohými historickými príbehmi.

Rezervácia pre skupiny

Degustáciu v medovinárstve Apimed v Dolnej Krupej si môžete objednať na dopyt.

V prípade záujmu kontaktujte priamo medovinárstvo alebo Turistické informačné centrum - Región Trnava.

POSLAŤ DOPYT


Zaujímavosť

Vďaka ružiam grófky Chotekovej poznali kaštieľ a rozárium v Dolnej Krupej po celom svete. Ružová grófka, ako ju prezývali, pestovala vo svojom rozáriu viac než 6000 koreňov ruží, vlastnila kompletnú zbierku Severokrajných ruží a svoje ruže exportovala do celej Európy, USA a Kanady.

Pozri na mape

APIMED
Hlavná 578/119, 919 65  Dolná Krupá
Tel.: 033 / 557 75 46
apimed@apimed.sk
www.apimed.sk