Objavte ďalší z pokladov Regiónu Tirnavia! Vydajte sa s nami po stopách výroby najstaršieho slovanského nápoja a spoznajte tajomstvá svetovo oceňovaného medovinárstva Apimed, sídliaceho v tesnej blízkosti klasicistického kaštieľa v malebnej obci Dolná Krupá.

Doprajte si zážitok vôní a ochutnajte koreninami zvýraznenú Trnavskú medovinu, tradičnú čistú Staroslovanskú medovinu s vôňou agátu alebo ihličia našich hôr a lesov, medovinu Barrique, ktorá dozrievala jeden rok v dubovom sude. Trnavská medovina je historicky prvou medovinou na svete ocenenou zlatou medailou z oboch najväčších svetových súťaží APIMONDIA a MAZER CUP.  Na prestížnej medzinárodnej súťaži APIMONDIA 2015 v Južnej Kórei získala medovina Barrique ocenenie NAJLEPŠIA MEDOVINA NA SVETE.

Ochutnáte aj ružovú medovinu vyrobenú na počesť grófky Chotekovej z lupeňov ruží Mária Henrieta. Nazriete do tajov výroby. kde sa spája tradícia s bohatou históriou, o ktorej vám so zanietením porozpráva skúsený medovinár. 

Cena a termíny výletov - jeseň 2017

Podmienky rezervácie:
Výlet si môžete zarezervovať on-line alebo v Turistickom informačnom centre - Regiónu Tirnavia najneskôr do stredy 16:00 hod. v týždni pred plánovaným piatkovým výletom.

Podmienkou pre uskutočnenie výletu je min. 10 prihlásených účastníkov.
Cena za osobu: 19,90 EUR

Október
13.10.2017 a 27.10.2017 (18:00 - 20:30 hod.)
November
10.11.2017 (18:00 - 20:30 hod.)

REZERVOVAŤ VÝLET

Čo je zahrnuté v cene výletu?
  • Návšteva klasicistického kaštieľa v Dolnej Krupej s pútavým výkladom a ochutnávkou MEDOVINY MARIA HENRIETA
  • Degustácia 8 druhov medoviny u renomovaného výrobcu Apimed
  • Zoznámenie sa a ochutnávku PRVÉHO APERITÍVU VYROBENÉHO Z MEDU
  • Malé občerstvenie + delikatesa, ktorú nikde inde nenájdete
  • Darček od majiteľov medovinárstva
  • Prezentácia produktov z medu a medovej kozmetiky
  • Doprava počas celého výletu zdarma (17:45 hod. stretnutie pri Mestskej veži v Trnave / 18:00 hod. odchod / 20:30 hod. ukončenie na Radlinského ulici)
  • Sprievodca v historickom kostýme

Zaujímavosť

Vďaka ružiam grófky Chotekovej poznali kaštieľ a rozárium v Dolnej Krupej po celom svete. Ružová grófka, ako ju prezývali, pestovala vo svojom rozáriu viac než 6000 koreňov ruží, vlastnila kompletnú zbierku Severokrajných  ruží a svoje ruže exportovala do celej Európy, USA a Kanady.

Pozri na mape

APIMED
Hlavná 578/119, 919 65  Dolná Krupá
Tel.: 033 / 557 75 46
apimed@apimed.sk
www.apimed.sk

 

PDF leták na stiahnutie

Tajomstvo ružovej grófky - leták

Fotogaléria