Víno Tirnavia International Wine Competition je najväčším vinárskym sviatkom v Trnave. Návštevníkom prináša jedinečný zážitok z ochutnávky špičkových medailových vín zo Slovenska a zahraničia, ktoré ocenila prestížna medzinárodná porota.

Víno Tirnavia je považovaná za najlepšiu, najinovatívnejšiu, ale aj za najprísnejšiu slovenskú vinársku súťaž, ktorá sa stala lídrom v oblasti zavádzania nových moderných prvkov do hodnotiaceho systému. Je prvou súťažou na Slovensku, ktorá umožňuje vinárom rozhodnúť sa, či chcú svoje vína dekantovať, a ako dlho pred samotným hodnotením. Vďaka tomuto prístupu sú lepšie posudzované vína, ktoré sa pre svoju komplexnosť nestihnú prejaviť v plnej kráse ihneď po otvorení fľaše. Z toho pramení aj snaha vinárov prihlásiť do súťaže svoje najlepšie vína, ktoré by inak ostali pravdepodobne podhodnotené.

Verejná degustácia súťažných vín sa už po druhý raz uskutoční priamo v historickom centre mesta na Hlavnej ulici a radničnom nádvorí 31 mája. a 1. júna.

Návštevníci sa môžu tešiť na biele či ružové vína, v neposlednom rade aj na vyzreté červené vína starších ročníkov.


Novinkou tohto ročníka je možnosť kúpiť si vína vo fľašiach priamo od výrobcov či absolvovať malé školenie správneho ochutnávania vín – tzv. malé degustačné minimum. Návštevníci sa môžu tešiť na vína, ktoré boli hodnotené podľa najnáročnejších kritérií. V porovnaní s inými súťažami, kde na zlatú medailu stačí 88 bodov a na striebornú medailu 84 bodov, na zlatú medailu Víno Tirnavia musí víno získať
minimálne 90 bodov a na striebornú 85 bodov.

Dôležité informácie

Dátum a čas konania:
31. mája - 1. júna 2019 
Výsledky Víno Tirnavia 2018:
Stiahnuť podrobné výsledky v PDF

Pozri na mape

Miesto konania
Nádvorie trnavskej radnice / Hlavná ulica
Trnava
www.trnava.sk

Plagát

Víno Tirnavia 2018