Najvýznamnejším kultúrno-spoločenským podujatím mesta Trnava je veľkolepý Tradičný trnavský jarmok, ktorý je návratom k tradíciám dávnych miestnych trhov. Neoddeliteľnou súčasťou jarmoku sa stalo aj obľúbené podujatie Stredovek pod hradbami.

Tradičný trnavský jarmok predstavuje návrat k tradíciám dávnych miestnych trhov dôležitých pre život a rozvoj mesta Trnava, na  konanie ktorých udelil právo samotný kráľ Belo IV. V Trnave sa pravideľne konalo osem veľkých trhov, ktoré sa neskôr transformovali na výročné trhy. Na septembrový (sobota po 8. septembri) nadviazal dnešný Trnavský jarmok.

Počas štyroch dní lákajú do Malého Ríma mnohých návštevníkov predovšetkým ukážky ľudových remesiel – práce šikovných rúk kováčov, drotárov, šúpoliarok, rezbárov, či medovnikárov. Samozrejme nebudú chýbať ani tradičné jarmočné dobroty – lokše, husacina a burčiak, ba ani kolotoče, či bohatý sprievodný kultúrny program na Trojičnom námestí.

Nepremeškajte možnosť zažiť nefalšovanú atmosféru stredovekého života. Za starobylými hradbami mesta, v sade Antona Bernoláka, sa totiž každý rok, v termíne konania Tradičného trnavského jarmoku, utáboria šermiari a rytieri so svojimi družinami v rámci podujatia Stredovek pod hradbami. Prostredníctvom dobovej kuchyne, remeselnej tvorby, šermiarskych vystúpení, ukážkami lukostreľby, či jazdou na koni vám priblížia vôňu, chuť a atmosféru skutočného stredoveku.

Novinkou tohtoročného Tradičného trnavského jarmoku bude kyvadlový jarmočný autobus, ktorý má vyriešiť problémy s parkovaním. Do mesta bude zvážať všetkých návštevníkov počas víkendu, v sobotu 10.septembra od 10:00 do 24:00 h a 11. septembra od 10:00 do 21:00 h. Tí, ktorí nie sú z Trnavy tak môžu svoje autá zaparkovať pri nákupnom centre OBI pri obchvate, odkiaľ ich až do centra mesta odvezie bezplatne autobus. Ten bude odchádzať od nákupného centra každých 20 minút a konečnú zastávku bude mať pri Kostole sv. Jakuba.

Dôležité Informácie

Dátum a čas konania:
7. - 10. septembra 2017
Vstup voľný!
 

Pozri na mape

Miesto konania
Trojičné námestie a Sad Antona Bernoláka
Mesto Trnava
www.jarmok.trnava.sk

Plagát a program

Tradičný Trnavský jarmok 2017
Tradičný Trnavský jarmok 2017