Jedným z najvýznamnejších kultúrno-spoločenským podujatím mesta Trnava je veľkolepý Tradičný trnavský jarmok, ktorý je návratom k tradíciám dávnych miestnych trhov. Neoddeliteľnou súčasťou jarmoku sa stalo aj obľúbené podujatie Stredovek pod hradbami. 

Tradičný trnavský jarmok predstavuje návrat k tradíciám dávnych miestnych trhov dôležitých pre život a rozvoj mesta Trnava, na  konanie ktorých udelil právo samotný kráľ Belo IV. V Trnave sa pravideľne konalo osem veľkých trhov, ktoré sa neskôr transformovali na výročné trhy. 

Počas štyroch dní lákajú do Malého Ríma mnohých návštevníkov predovšetkým ukážky ľudových remesiel – práce šikovných rúk kováčov, drotárov, šúpoliarok, rezbárov, či medovnikárov. Samozrejme nebudú chýbať ani tradičné jarmočné dobroty – lokše, husacina a burčiak, ba ani kolotoče, či bohatý sprievodný kultúrny program na Trojičnom námestí.

Ak ste milovníkom medoviny, určite vás poteší, že na tradičnom trnavskom jarmoku jej bude taktiež dosť. Ak vám záleží na neopakovateľnej a tej najlepšej chuti, zastavte sa v stánku svetovej medoviny Apimed a rozhodne neoľutujete. V ponuke bude niekoľko druhov medoviny, takže výber bude naozaj zaujímavý. 

Nepremeškajte možnosť zažiť nefalšovanú atmosféru stredovekého života. Za starobylými hradbami mesta, v sade Antona Bernoláka, sa totiž každý rok, v termíne konania Tradičného trnavského jarmoku, utáboria šermiari a rytieri so svojimi družinami v rámci podujatia Stredovek pod hradbami. Prostredníctvom dobovej kuchyne, remeselnej tvorby, šermiarskych vystúpení, ukážkami lukostreľby, či jazdou na koni vám priblížia vôňu, chuť a atmosféru skutočného stredoveku.

Mestská veža takisto poteší všetkých návštevníkov jarmoku svojimi špeciálnymi otváracími hodinami a tiež zľavneným vstupným.

Program a mapa jarmoku
Tradičný trnavský jarmok 2019 - program

Tradičný trnavský jarmok 2019 - mapa

Dôležité informácie

Dátum a čas konania:
16. - 20. septembra 2019
Podujatie je v roku 2020 zrušené!

Stredovek pod hradbami:


Rozlúčka s letom:
 
Zľavnené vstupné na Mestskú vežu:
Dospelý: 2€ 
Študent / dôchodca / ZŤP: 1,50€ 
Dieťa od 6 do 15 rokov: 1,00€

Otváracie hodiny veže počas jarmoku:
piatok - sobota: 10.00 - 23.00 h.
nedeľa: 10.00 - 21.00 h.

REZERVOVAŤ VSTUPENKU NA VEŽU

Pozri na mape

Miesto konania
Trojičné námestie a Sad Antona Bernoláka
Mesto Trnava
jarmok.trnava.sk

Plagát a program

Tradičný Trnavský jarmok 2019
Tradičný Trnavský jarmok 2019 - program