Jedinečné podujatie svojho druhu na Slovensku, ktoré vám priblíži dávnu, ale slávnu históriu vinárstva a vinohradníctva v regióne Tirnavia prostredníctvom hraných scénok zo života vinárov.

Šliapanie hrozna v kadi bosými nohami krásnych dievčat, dobová hudba a ochutnávka vín vytvoria jedinečnú atmosféru Stredovekej prešovačky na Nádvorí trnavskej radnice. Tradícia vinárstva a vinohradníctva v regióne Tirnavia ožije prostredníctvom hraných scénok zo života vinárov, ktorí vás uvedú do tajomstiev zberu hrozna a výroby vína, kedysi tu dôležitej obchodnej komodity.
 
Priamo na Nádvorí trnavskej radnice sa pred vašimi očami odohrá dobová Stredoveká prešovačka s veselicou, ktorá k tomu neodmysliteľne patrí. Prostredníctvom hraných scénok sa prenesiete na chvíľu do minulosti a dozviete sa čo to zo života vinárov a vinohradníkov, či zo života trnavského perega. Pripravené sú aj súťaže pre malých i veľkých v duchu vinárskej tématiky.
 
O stredovekej Trnave ako najväčšieho vinársko-vinohradnícke centra v Uhorsku a jej slávnej vinárskej histórii vám pútavým spôsobom porozprávajú historici v priestoroch gotickej pivnice pod Západným krídlom radnice. Chýbať nebude ani ochutnávka vín, o ktorú sa postarajú významné vinárstva regiónu Tirnavia, ovenčené viacerými medailami zo svetových súťaží.

Tešiť sa môžete na lokálne vinárstva, ktorých vína budete môcť ochutnať v stánkoch na nádvorí.

Dôležité informácie

Dátum a čas konania:
1.septembra 2017 | 15:00-22:00 hod.

Vstupné:
Dospelí 2 € | deti do 18 rokov 1 €

Kontakt na organizátora:
Trnava Tourism | Hospodárska 33, Trnava
+421/(0)33/32 36 440 | info@trnavatourism.sk

REZERVOVAŤ VSTUPENKU

Video: Stredoveká prešovačka 2015

Pozri na mape

Miesto konania
Nádvorie radnice, Trnava
www.regiontirnavia.sk

Vstupenky možné zakúpiť

Turistické informačné centrum -
Región Tirnavia

Trojičné námestie 1, 917 01 Trnava

Zistiť dostupnosť

Plagát

Stredoveká prešovačka 2017