Otváracie podujatie vinárskej a medovinárskej sezóny, jedinečné svojho druhu na Slovensku, ktoré prostredníctvom hraných scénok zo života vinárov priblíži dávnu, ale slávnu históriu vinárstva a vinohradníctva v regióne Trnava.

Šliapanie hrozna v kadi bosými nohami krásnych dievčat, dobová hudba a ochutnávka vín vytvoria jedinečnú atmosféru Stredovekej prešovačky na Nádvorí trnavskej radnice. Tradícia vinárstva a vinohradníctva v regióne Trnava ožije prostredníctvom hraných scénok zo života vinárov, ktorí vás uvedú do tajomstiev zberu hrozna a výroby vína, kedysi tu dôležitej obchodnej komodity.
 
Prostredníctvom hraných scénok sa prenesiete na chvíľu do minulosti a dozviete sa čo to zo života vinárov a vinohradníkov. Nebude chýbať ani historická hudba, šliapanie hrozna, prešovanie či bábkové divadlo pre deti. Pripravené sú aj súťaže pre malých i veľkých v duchu vinárskej tématiky.
 
Chýbať nebude ani ochutnávka vín, o ktorú sa postarajú významné vinárstva regiónu Trnava, ocenené viacerými medailami zo svetových súťaží.

Tešiť sa môžete na lokálne vinárstva, ktorých vína budete môcť ochutnať v stánkoch na nádvorí, takisto aj medovinku limonády či vínne miešané nápoje. Hladný nezostane nikto a tiež sa nemusíte báť o svoje ratolesti či šoférov. Každý návštevník si príde na svoje, takže brány nádvoria trnavskej radnice budú otvorené naozaj pre všetkých.

Dôležité informácie

Dátum a čas konania:
31. augusta 2018 | 15:00 - 21:00 hod.
Kontakt na organizátora:
Trnava Tourism | Hospodárska 33, Trnava
+421/(0)33/32 36 440 | info@trnavatourism.sk

Vstupné:
V rámci 780. výročia udelenia kráľovských výsad mestu Trnava je vstup ZDARMA!

*Podujatie sa uskutoční s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky, TTSK a ZF.

Video: Stredoveká prešovačka 2015

Pozri na mape

Miesto konania
Nádvorie radnice, Trnava
www.regiontirnavia.sk

Vstupenky možné zakúpiť

Turistické informačné centrum -
Región Tirnavia

Trojičné námestie 1, 917 01 Trnava

Zistiť dostupnosť

Plagát

Stredoveká prešovačka 2017