Otváracie podujatie vinárskej a medovinárskej sezóny, jedinečné svojho druhu na Slovensku, ktoré prostredníctvom hraných scénok zo života vinárov priblíži dávnu, ale slávnu históriu vinárstva a vinohradníctva v regióne Tirnavia.

Šliapanie hrozna v kadi bosými nohami krásnych dievčat, dobová hudba a ochutnávka vín vytvoria jedinečnú atmosféru Stredovekej prešovačky na Nádvorí trnavskej radnice. Tradícia vinárstva a vinohradníctva v regióne Tirnavia ožije prostredníctvom hraných scénok zo života vinárov, ktorí vás uvedú do tajomstiev zberu hrozna a výroby vína, kedysi tu dôležitej obchodnej komodity.
 
Prostredníctvom hraných scénok sa prenesiete na chvíľu do minulosti a dozviete sa čo to zo života vinárov a vinohradníkov. Nebude chýbať ani historická hudba, šliapanie hrozna, prešovanie, bábkové divadlo pre deti či "Slovania a víno na Veľkej Morave" a "Vinohradnícke humoresky z Moravy". Pripravené sú aj súťaže pre malých i veľkých v duchu vinárskej tématiky.
 
Chýbať nebude ani ochutnávka vín, o ktorú sa postarajú významné vinárstva regiónu Tirnavia, ovenčené viacerými medailami zo svetových súťaží.

Tešiť sa môžete na lokálne vinárstva, ktorých vína budete môcť ochutnať v stánkoch na nádvorí, takisto aj medovinku limonády či vínne miešané nápoje. Hladný nezostane nikto a tiež sa nemusíte báť o svoje ratolesti či šoférov. Každý návštevník si príde na svoje, takže brány nádvoria trnavskej radnice budú otvorené naozaj pre všetkých.

Exkluzívnym doplnkom tohtoročného podujatia bude Degustácia vín v tme v čase od 18:30 do 19:30 hod. v Západnom krídle radnice, ktorá potrápi zmysly aj skúseným degustátorom a milovníkom vína. Ak si tento jedinečný zážitok nechcete nechať ujsť, je dôležité sa s kúpou lístku poponáhľať, nakoľko počet miest je obmedzený na 20 osôb.

Dôležité informácie

Dátum a čas konania:
31. augusta 2018 | 15.00 - 22.00 h.

Vstupné:
Dospelí 2 € | Deti od 6 do 18 rokov 1 €

Kontakt na organizátora:
Trnava Tourism | Hospodárska 33, Trnava
+421/(0)33/32 36 440 | info@trnavatourism.sk

REZERVOVAŤ VSTUPENKU

Video: Stredoveká prešovačka 2015

Pozri na mape

Miesto konania
Nádvorie radnice, Trnava
www.regiontirnavia.sk

Vstupenky možné zakúpiť

Turistické informačné centrum -
Región Tirnavia

Trojičné námestie 1, 917 01 Trnava

Zistiť dostupnosť

Plagát

Stredoveká prešovačka 2017