Otváracie podujatie vinárskej a medovinárskej sezóny, jedinečné svojho druhu na Slovensku, ktoré prostredníctvom hraných scénok zo života vinárov priblíži dávnu, ale slávnu históriu vinárstva a vinohradníctva v regióne Trnava.

Šliapanie hrozna v kadi bosými nohami krásnych dievčat a ochutnávka vín vytvoria jedinečnú atmosféru Stredovekej prešovačky na nádvorí trnavskej radnice. Tradícia vinárstva a vinohradníctva v regióne Trnava ožije prostredníctvom hraných scénok zo života vinárov, ktorí vás uvedú do tajomstiev zberu hrozna a výroby vína, kedysi tu dôležitej obchodnej komodity.
 
Aj vďaka tohtoročnej téme Ženy a víno sa prenesiete na chvíľu do minulosti a dozviete sa čo to zo života vinárov a vinohradníkov. Nebude chýbať ani šliapanie hrozna, prešovanie či bábkové divadlo pre deti. Pripravené sú aj súťaže pre malých i veľkých v duchu vinárskej tematiky.

Hlavný program sa bude týkať nielen samotného prešovania hrozna, ale aj príbehu, ktorý vinársku tradíciu Regiónu Trnava sprevádza dodnes. O 17.00 h. všetkých prítomných uchváti veľkolepý príchod kráľovnej Konštancie, ktorá rozpovie, ako sa zakladala vínna cesta smerujúca na Moravu. Šermiari o 19.30 h. pred zrakmi divákov ukážu, ako ženy trnavské víno zachránili. Ich vplyv, ktorý využili aj u pána Perega, zdôraznia ešte aj o 20.30 h.

Tešiť sa môžete na vinárstva ocenené viacerými medailami zo svetových súťaží Terra Parna, Karpatská perla, MAGULA rodinné vinárstvo, Vínko Klimko a Purus z Modry, ktorých vína budete môcť ochutnať v stánkoch na nádvorí trnavskej radnice. Hladný nezostane nikto. O jedlo v gastrozóne sa postará už tradične Podplamenník a Hotel Spectrum prinesie svoje špeciality, ktoré budú ako stvorené na záhryz k vínu. Tiež sa nemusíte báť o svoje ratolesti či šoférov, nealko nebude chýbať. Každý návštevník si príde na svoje, takže brány nádvoria trnavskej radnice budú otvorené naozaj pre všetkých.

Pre veľký úspech tento rok na nádvorí radnice opäť nájdete aj FOTO kútik, kde si budete môcť spraviť vtipné pamätné fotografie. Preto neváhajte a užite si posledný prázdninový víkend na jedinečnom podujatí svojho druhu.

Program: Stredoveká prešovačka 2019

 

Dôležité informácie

Dátum a čas konania:
30. augusta 2019 | 15:00 - 21:00 hod.
Kontakt na organizátora:
Trnava Tourism | Hospodárska 33, Trnava
+421/(0)33/32 36 440 | info@trnavatourism.sk

Vstupné:

*Podujatie sa uskutoční s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky a TTSK.

Pozri na mape

Miesto konania
Nádvorie radnice, Trnava
www.regiontirnavia.sk

Vstupenky možné zakúpiť

Turistické informačné centrum -
Región Trnava

Trojičné námestie 1, 917 01 Trnava

Zistiť dostupnosť

Plagát

Stredoveká prešovačka 2018