Otváracie podujatie vinárskej a medovinárskej sezóny, jedinečné svojho druhu na Slovensku, ktoré prostredníctvom hraných scénok zo života vinárov priblíži dávnu, ale slávnu históriu vinárstva a vinohradníctva v regióne Trnava.

Šliapanie hrozna v kadi bosými nohami krásnych dievčat a ochutnávka vín vytvoria jedinečnú atmosféru Stredovekej prešovačky na nádvorí trnavskej radnice. Tradícia vinárstva a vinohradníctva v regióne Trnava ožije prostredníctvom hraných scénok zo života vinárov, ktorí vás uvedú do tajomstiev zberu hrozna a výroby vína, kedysi tu dôležitej obchodnej komodity.
 
Nebude chýbať ani šliapanie hrozna, prešovanie či bábkové divadlo pre deti. Pripravené sú aj súťaže pre malých i veľkých v duchu vinárskej tematiky.

Tešiť sa môžete na lokálne vinárstva z malokarpatskej oblasti, ocenené viacerými medailami zo svetových súťaží, ako napríklad Terra Parna, Karpatská Perla, Mrva & Stanko, Purus Modra či Ovocinár Hrehor. Hladný nezostane nikto. Tiež sa nemusíte báť o svoje ratolesti či šoférov, nealko nebude chýbať. Dobrú kávičku či svieži letný drink pre vás pripraví Fefe Café a o nealko sa postará Hedon Bar. Každý návštevník si príde na svoje, takže brány nádvoria trnavskej radnice budú otvorené naozaj pre všetkých.

Preto neváhajte a užite si posledný prázdninový víkend na jedinečnom podujatí svojho druhu.

Program: Stredoveká prešovačka 2019
Scénky rozdelené do viacerých vstupov:
  • Najstaršie obdobie (14. storočie) - (Ľudovít I. alebo Ľudovít Veľký) Trnavskí vinári ho prídu žiadať o povolenia na predaj a robenie vína vo viechach, vtipné scénky z kráľovskej kancelárie
  • Stredné obdobie (16. storočie) - Landkschnechti v Trnave na trhu (Jarmoku) - prezentácie stredovekej zábavy, vystúpenia kaukliarov, akrobatov, ukážky šermiarskych súbojov
  • Najmladšie obdobie (17-18. storočie) - Trnavská univerzita - baroko, študenti popíjajú víno vo viechach (vtipné scénky)
  • popri tom ako súčasť programu bude vystúpenie bubenníkov a činoherné vystúpenie

Dôležité informácie

Dátum a čas konania:
Podujatie sa v roku 2020 konať nebude.
 
Kontakt na organizátora:
Trnava Tourism | Hospodárska 33, Trnava
+421/(0)33/32 36 440 | info@trnavatourism.sk

Vstupné: zdarma

*Podujatie sa uskutoční s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky a TTSK.

Pozri na mape

Miesto konania
Nádvorie radnice, Trnava
www.regiontirnavia.sk

Vstupenky možné zakúpiť

Turistické informačné centrum -
Región Trnava

Trojičné námestie 1, 917 01 Trnava

Zistiť dostupnosť

Plagát

Stredoveká prešovačka 2019