Vôňa čerstvých medovníkov je už po niekoľký krát synonymom adventu v obci Suchá nad Parnou.

2. decembra si príďte ozdobiť ten svoj i vy a zažite nedeľu plnú aktivít spojených s prípravami na Vianoce.

Základnou ideou podujatia je zdieľanie predvianočného popoludnia, nadviazanie na pôvodné hodnoty a tradície prostredníctvom aktivít, z ktorých najdôležitejšou je spoločné zdobenie perníkov. Za jedným stolom sa tak už vyše desať rokov stretávajú všetky generácie, ktoré svojou kreativitou prispievajú k spoločnému dielu – jedlým farebným skvostom, z ktorých sa tešia najmä deti. Svojimi výtvormi účastníci maľovania perníkov následne už tradične vyzdobia miestny kostol sv. Martina z Tours. 

Okrem množstva perníkov čakajúcich na pestrý „odev“ bude podujatie zatraktívnené workshopmi výroby tradičných vianočných ozdôb. Zruční remeselníci tak návštevníkov na jednotlivých stanovištiach usmernia pri skúšaní výroby vianočných ikeban, výrobkov z drôtu, aranžovaní vianočných dekorácií, výrobe sviečok z včelieho vosku či papierových ozdôb. K pravej vianočnej atmosfére prispeje aj pán farár, ktorý v rámci podujatia napečie pre všetkých oplátky.

Za príjemných tónov kolied je tiež pre návštevníkov pripravená pútavá prezentácia ľudových zvykov typických pre Suchú nad Parnou a na osvieženie teplý čaj.
*Podujatie sa uskutoční s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Dôležité informácie

Dátum, čas a miesto konania:
2. december 2018, od 15:00 hod.
Vstup voľný!

Reportáž o Pernikiáde v relácii Kapurka:
Video o Pernikiáde z relácie Kapurka

Pozri na mape

Miesto konania
Kultúrny dom Suchá nad Parnou
Obec Suchá nad Parnou

Plagát

Pernikiáda v Suchej nad Parnou

Fotogaléria