Na jeseň to v Malokarpatskom kraji hýri pestrými farbami viníc a vôňou mladého vína, ktoré tamojší vinári predstavia vďaka festivalu otvorených pivníc - podujatiu, ktoré v sebe spája víno, umenie a jedlo Malých Karpát.

Celkom 31 vinárov z Malokarpatskej oblasti budú mať milovníci vína možnosť spoznať vďaka overenému formátu putovania po vinárstvach už 10. novembra od 10:00 do 22:00 hod. Navštíviť ich bude možné vďaka kyvadlovej doprave.

Návštevníci budú môcť ochutnávať vína priamo vo vinárstvach, v miestnych reštauráciách sa zase môžu tešiť na špeciality regionálnej kuchyne. Dobré víno totiž najlepšie vynikne práve v spojení s kvalitným jedlom. Vo vinárstvach budú mať taktiež možnosť spoznať kultúru kraja formou výstav fotografií, obrazov, či iných umeleckých predmetov alebo hudobných vystúpení.

Medzi zakladateľov podujatia Chute Malých Karpát patria oceňované vinárstva Karpatská Perla, Skovajsa vinohradníctvo a vinárstvo, Terra Parna, Repa Winery, Hacaj s.r.o., Vinárstvo Vinkor, Vinárstvo Peter Ratuzky a Vins Winery – Richard Tóth. Odvtedy, čo sa zrodila myšlienka zorganizovať jesenný festival vína, gastronómie a kultúry, sa však do projektu zapojili desiatky vinárov z Pezinka, Modry, Šenkvíc, Dolian (Vína z mlyna), Častej a Vinosadov.

Milovníci vína môžu ochutnať odrody, ktoré sa v malokarpatských vinohradoch pestovali od nepamäti. Keďže súčasťou vstupenky je aj bonus na nákup vína v hodnote 5 eur, môžu si to svoje obľúbené odniesť aj domov. Každý navyše dostane pohár s logom a s taštičkou, ako aj sprievodcu s mapkou a zoznamom vinárstiev, reštaurácií a umelcov zapojených do projektu.

Dôležité informácie

Dátum a čas podujatia:
10. novembra 2018 | 10:00 - 22:00 hod.

Zapojené vinárstva Regiónu Tirnavia:
Karpatská PerlaTERRA PARNA
Vína z mlyna
Vstupné:
Cena lístka: 25€ / osoba
Cena zahŕňa 60 degustačných lístkov v hodnote 18€ + bonus na nákup vína 5€

REZERVOVAŤ VSTUPENKU

Pozri na mape

Miesto konania
Zapojené vinárstva v obciach:
Pezinok, Šenkvice, Vinosady, Modra, Častá, Doľany, Suchá nad Parnou
Tel.: +421/ (0)903 322 495
petrik@chutemalychkarpat.sk
www.chutemalychkarpat.sk

Plagát

Chute Malých Karpát 2017