Na jeseň to v Malokarpatskom kraji hýri pestrými farbami viníc a vôňou mladého vína, ktoré tamojší vinári predstavia vďaka 4. ročníku festivalu otvorených pivníc - podujatiu, ktoré v sebe spája víno, umenie a jedlo Malých Karpát.

Celkom 30 vinárov a 12 gastronomických prevádzok z Malokarpatskej oblasti budú mať milovníci vína možnosť spoznať vďaka overenému formátu putovania po vinárstvach už 9. novembra od 11:00 do 21:00 hod. Navštíviť ich bude možné vďaka kyvadlovej doprave.

Návštevníci budú môcť ochutnávať vína priamo vo vinárstvach, v miestnych reštauráciách sa zase môžu tešiť na špeciality regionálnej kuchyne. Dobré víno totiž najlepšie vynikne práve v spojení s kvalitným jedlom. Vo vinárstvach budú mať taktiež možnosť spoznať kultúru kraja formou výstav fotografií, obrazov, či iných umeleckých predmetov alebo hudobných vystúpení.

Medzi zakladateľov podujatia Chute Malých Karpát patria oceňované vinárstva Karpatská Perla, Skovajsa vinohradníctvo a vinárstvo, Terra Parna, Repa Winery, Hacaj s.r.o., Vinárstvo Vinkor, Vinárstvo Peter Ratuzky a Vins Winery – Richard Tóth. Odvtedy, čo sa zrodila myšlienka zorganizovať jesenný festival vína, gastronómie a kultúry, sa však do projektu zapojili desiatky vinárov z Pezinka, Modry, Šenkvíc, Dolian (Vína z mlyna), Častej a Vinosadov.

Milovníci vína môžu ochutnať odrody, ktoré sa v malokarpatských vinohradoch pestovali od nepamäti. Keďže súčasťou vstupenky je aj bonus na nákup vína v hodnote 5 eur, môžu si to svoje obľúbené odniesť aj domov. Každý navyše dostane pohár s logom a s taštičkou, ako aj sprievodcu s mapkou a zoznamom vinárstiev, reštaurácií a umelcov zapojených do projektu.

Pre tých, ktorí by radi využili namiesto auta inú prepravu, máme prichystaný Shuttle Bus. Z Radlinského ulice pri Kostole sv. Jakuba v Trnave do vinárstva Terra Parna v Suchej nad Parnou bude pravidelne a zadarmo premávať autobus, a to konkrétne v časoch 10.45 h. a 13.45 h. a v čase 21.00 h. pôjde z vinárstva Terra Parna do Trnavy. Z Trnavy sa tak po prestupe v Terra Parna budete môcť pohodlne dostať aj do vinárstiev Karpatská Perla v Šenkviciach či Vína z Mlyna v Doľanoch, ale aj sa presúvať medzi ďalšími vinárskymi zastávkami. Nikam sa preto naháňať nemusíte, atmosféra každého z týchto vinárstiev totiž stojí za dlhšie preskúmanie.

Dôležité informácie

Dátum a čas podujatia:
09. novembra 2019 | 11:00 - 21:00 hod.

Počas podujatia Vám bude k dispozícii BEZPLATNÁ kyvadlová doprava, ktorá bude premávať medzi jednotlivými vinárstvami.
Vstupné:
39€ | cena lístka pre jednotlivca
55€ | cena lístka pre pár

ZAKÚPIŤ VSTUPENKU

Vstupenka na osobu zahŕňa: 60 degustačných lístkov + 2 bonusy na nákup vína v hodnote 5€ (spolu 10€) + pohár s logom podujatia + taštičku na pohár a katalóg podujatia s mapkou.


Bezplatná doprava z Trnavy: Do vinárstva Terra Parna v Suchej nad Parnou bude pravidelne a zadarmo premávať autobus z Trnavy v časoch o 10:45 h. a 13:45 h. a späť z vinárstva Terra Parna do Trnavy pôjde v čase o 21:00 h.


Pozri na mape

Miesto konania
Zapojené vinárstva v obciach:
Pezinok, Šenkvice, Vinosady, Modra, Častá, Doľany, Suchá nad Parnou
Tel.: +421/ (0)903 322 495
petrik@chutemalychkarpat.sk
www.chutemalychkarpat.sk

Plagát

Chute Malých Karpát 2019