Vinárstvo, ktoré suverénne zvíťazilo v súťaži „Najlepšie vinárstvo roka“ v roku 2013 a 2010, je vinárskou hviezdou Regiónu Trnava. Úroveň kvality vín zvyšuje z roka na rok už viac ako pätnásť  rokov. Navštívte vinárstvo, na ktoré je hrdé celé Slovensko!

"Nikde nechutí víno tak ako na mieste, kde sa narodilo."

Ako začínali...
Víno Mrva&Stanko založili v roku 1997 dvaja priatelia, Vladimír Mrva a Peter Stanko. Zakladali ho v čase, kedy si trh i spoločnosť cestu k dobrému vínu len hľadali. Práve vtedy, na počiatku svojej existencie si predsavzali, že budú vyrábať vína najvyššej možnej kvality. Tejto filozofii postupne podriadili prísny výber dodávateľov hrozna, technológie a prezentačné priestory adekvátne svojim výnimočným vínam, pravidelne oceňovaným po celom svete.

Mnohými titulovaní majstri remesla..
Z pätnástich preferovaných odrôd pestovaných v najslnečnejších lokalitách vyrábajú komplexné,  prevažne odrodové vína. Tie korunuje kolekcia s príznačným názvom "Winemaker´s cut", ktorá  každoročne reprezentuje to najlepšie z ročníka. Nielen renomované súťaže vína svedčia o prestíži tohto vinárstva, ktoré patrí k slovenskej špičke už od svojich začiatkov. Povesť "najobľúbenejšieho slovenského vinárstva" vytvárajú predovšetkým verní obdivovatelia - nadšení milovníci kvalitného vína.

Kto „ich“ už ochutnal...
Vďaka mimoriadnym úspechom na medzinárodných svetových súťažiach pravidelne zviditeľňujú Slovensko ako krajinu, ktorá je schopná živelnými vínami konkurovať slávnym vinárskym oblastiam. Niet divu, vína Mrva&Stanko už ochutnal i anglický, švédsky a španielsky kráľovský pár, prezidenti USA a Ruskej federácie, George Bush a Vladimír Putin, ako i generálny tajomník OSN Kofi Anan.ZAŽITE

Degustácia vína s prehliadkou vinárstva
Nikde nechutí víno tak, ako na mieste, kde sa "narodilo". Svoje vám o tom určite povie vinár či somelier, ktorí vás tajomstvami vôní a chutí vína radi prevedú. Ochutnáte najlepšie vína ročníka, zahryznete sa do pripraveného občerstvenia a ak budete mať chuť, svoje dojmy si zapíšete do pripraveného degustačného hárka. Okrem toho budete môcť nahliadnuť do skrytých výrobných priestorov akými sú rotundová tanková hala, sudová či bariková pivnica, alebo privátny archív.

Degustáciu je potrebné objednať vopred.

Významné ocenenia
BACCHUS 2014 MADRID
Cabernet Sauvignon rosé, 2013 (Vinodol) - strieborná medaila
Frankovka modrá rosé, 2013 (Vinodol) - strieborná medaila

VINALIES INTERNATIONALES PARIS 2014
Cabernet Sauvignon rosé (Vinodol), výber z hrozna, polosladké, 2013 - zlatá medaila
Veltlínske zelené (D. Orešany), neskorý zber, suché, 2013 - strieborná medaila

CONCOURS DE MONDIAL 2013
Chardonnay (Čachtice), výber z hrozna, suché, 2012 – zlatá medaila
Rizling vlašský (Kosihovce), neskorý zber, suché, 2012 – zlatá medaila

NESMIEME OPOMENÚŤ FENOMENÁLNY ÚSPECH CABERNETU SAUVIGNON ROSÉ 2010 NA SÚŤAŽI VINALIES INTERNATIONALES PARIS 2013, KTORÝ SA STAL SVETOVÝM ŠAMPIÓNOM RUŽOVÝCH SUCHÝCH VÍN!

NÁŠ TIP

Počas prehliadky vinárstvom vás domáci zavedú do privátneho archívu, kde sú uložené skvosty vrátane prvých ročníkov vinárstva. Maľovaný strop v rotundovej časti archívu umocňuje čarovný charakter tohto podzemného priestoru. Archív je súčasťou podzemného tunela, ktorý spája pôvodnú a novú časť komplexu vinárstva.

Pozri na mape


VÍNO MRVA & STANKO, a.s.

Orešianska 7/A, 917 01 Trnava
Tel.: +421/ (0)33/ 59 147 14
predajna@mrvastanko.sk
www.mrvastanko.sk

Vinotéka MRVA & STANKO

Otváracie hodiny:
Pon - Pia: 8:00 - 12:00 / 12:30 - 16:30
Sobota: ZATVORENÉ
Nedeľa: ZATVORENÉ