Vinárstvo KARPATSKÁ PERLA, nadväzujúce na storočnú tradíciu výroby vína v rodinách majiteľov, manželov Šebovcov, dnes patrí k špičke najvýznamnejších vinárstiev Slovenska, ktoré sa dva roky po sebe stalo najlepším vinárstvom roka! 

"Perly sa rodia vo vinohrade"

Vinohrady, základ kvality...
Manželia Šebovci sa už v počiatkoch svojej, dnes už viac ako dvadsaťročnej histórie, rozhodli vysadiť vinohrady, ktorými predurčili kvalitu budúcich vín. Z celkovo 46 hektárov  viníc je Suchý vrch so svojimi 28 hektármi popri vinici Šajby, Kramáre či Noviny najcennejšou lokalitou ležiacou uprostred chráneného územia Martinského lesa. Odtiaľto pochádza aj väčšina vín s chráneným označením pôvodu z kolekcií JAGNET, VARIETO, DÍLEMÚRE a cuvée 4 ŽIVLY.

Architektonický skvost...
Po mnohých rekonštrukciách sa budova  bývalého družstevného podniku, v ktorom vinárstvo sídli, premenila na poklad slovenskej architektúry. Ocenená bola dokonca nomináciou na cenu ARCH organizovanou časopisom ARCH. Okrem toho Karpatská perla získala tiež cenu za najlepšiu Corporate Identity firmy od Spolku architektov Slovenska v roku 2010.

Vína s rozhľadom...
Aj napriek modernej technológii, ktorá dnes vinárom výrazne napomáha vo víne zachovať všetko to, čo si nesie z vinohradu, vinárstvo rešpektuje tradičné hodnoty. Mnohé z vín dozrievajú v drevených sudoch a nefľašujú sa skôr ako sú vyvážené a skutočne „dospelé“. Nie je tajomstvom, že si ich vychutnáte v každej luxusnej reštaurácii. Okrem toho vyrábajú osviežujúcu hroznovú šťavu BOBULO či omšové vína pre Spolok sv. Vojtecha.


 

ZAŽITE

Degustácia vína s prehliadkou vinárstva
Ak sa ponáhľate, niekoľko vzoriek vína vám radi ponúknu aj v podnikovej vinotéke, ak máte však záujem zažiť riadenú degustáciu vedenú someliérom či vinárom, tešte sa na štýlové degustačné priestory s kapacitou 60 osôb či  terasu s výhľadom na vinice. Súčasťou degustácie je i prehliadka priestorov vinárstva. V sprievode skúseného odborníka tak odhalíte tajomstvá výroby vín, ktoré pravidelne bodujú na domácom i medzinárodnom poli. Očaria vás pivnice s masívnymi drevenými trámami a vôňou barikových sudov.

Rozhľadňa
Určite si nenechajte ujsť príležitosť vychutnať si pohľad na romantickú krajinu a siluetu vinohradov z rozhľadne, ktorá je sprístupnená počas otváracích hodín vinotéky...samozrejme, aj s pohárom vína v ruke!

Výstavy umelcov
V minulosti sa na etiketách vín Karpatskej perly objavovali grafiky mnohých umelcov. Ich diela môžete obdivovať  na výstavách počas podujatí, akými sú aj Otvorené vínne pivnice. Medzi nimi nechýba Stano Černý, Igor Piačka, Jana Lepejová či fotograf Jakub Dvořák.


Významné ocenenia
BACCHUS MADRID 2014
DÍLEMÚRE Devín 2012, hrozienkový výber - veľká zlatá medaila
VARIETO Veltlínske zelené 2012, výber z hrozna - strieborná medaila

VINALIES INTERNATIONALES PARIS 2014
DÍLEMÚRE Pálava 2011, slamové víno - zlatá medaila
JAGNET Müller-Thurgau 2013 - strieborná medaila

SAKURA AWARD 2014
DÍLEMÚRE Devín 2012, hrozienkový výber
VARIETO Veltlínske zelené 2012, výber z hrozna

NÁŠ TIP

Vo vinotéke vinárstva môžete okrem vín ochutnať i fenomenálne pralinky z belgickej čokolády plnené miestnym Alibernetom.

Pozri na mape

KARPATSKÁ PERLA, s.r.o.
Nádražná 57, 900 81 Šenkvice
Tel.: +421 (0)33 64 96 855
vino@karpatskaperla.sk
www.karpatskaperla.sk

 

Vinotéka v Šenkviciach

Otváracie hodiny:
Pondelok: ZATVORENÉ
Ut - Pia: 9:00 - 17:00
So - Ne: ZATVORENÉ