Labyrint nezmenených stredovekých uličiek Trnavy i po stáročiach vypovedá o dynamike a prosperite mesta. Inšpirácia na každom kroku, história dýchajúca z múrov meštianskych domov i monumentálne chrámy - nechajte sa prekvapiť na čo všetko narazíte pri potulkách Malým Rímom.

Za najstaršiu ulicu mesta je považovaná Kapitulská. Okrem toho, že lemuje Námestie sv. Mikuláša, teda miesto, ktoré bolo prvým svedkom založenia mesta Trnava, jej nezameniteľná atmosféra súvisí s takmer nepoznačenou architektúrou starých meštianskych domov. Stredom ulice sa tiahne park, ktorý vyzýva k relaxu a oddychu. Dominantou Kapitulskej ulice je neodmysliteľná Bazilika sv. Mikuláša a na jej opačnej strane Západoslovenské múzeum.
 
Uličky Michalská, Horné bašty a Františkánska vás prevedú popri mestským hradbám miestami vysokých až 10 m. Nerušene tak môžte obdivovať krásu najzachovalejšieho opevnenia na Slovensku. Počas romantickej prechádzky vám odporúčame zablúdiť i do uličiek Haulíková, Hviezdoslavova, Hollého, Jeruzalemská, Horné bašty či Invalidská, ktoré sa vzájomne prepájajú v blízkosti Baziliky sv. Mikuláša.
 
Pre lepšiu orientáciu sme pre vás pripravili mapu s vyznačenými lokalitami a zaujímavosťami, na ktoré počas prechádzok Trnavou natrafíte.

Pozri na mape

MESTO TRNAVA

PDF mapa na stiahnutie

Stadtplan - Trnava