Dni utekajú ako voda a vy ešte stále neviete, ako budete tráviť najbližší víkend? Neseďte zbytočne doma a zoberte rodinku do nádhernej Trnavy. V Malom Ríme vás čaká skvelý program.

Trnavské Trojičné námestie zakvitne vďaka Májovému kvetu aj tento rok, a to 9. až 11. mája 2018. V tomto termíne sa môžete pokochať pohľadom na pestrofarebnú krásu rôznych letničiek, skalničiek, drevín či liečivých bylín. Ak ste milovníkom rastlín a chcete sa dozvedieť viac, je pre vás podujatie Májový kvet ako stvorené. Tešiť sa môžete nielen na stánky remeselníkov, prednášky z oblasti starostlivosti o kvety a záhradu, praktické návody na pestovanie rôznych druhov kvetov, ukážky práce šikovných aranžérov, ale aj bohatý sprievodný kultúrny program. Nenechajte si ujsť pohľad na nádherný záhon plný pestrofarebných kvetov priamo pred Mestskou vežou, o ktorý sa opäť postarajú organizátori Májového kvetu.

V Trnave sa určite sa oplatí zostať aj noc. Už v sobotu 12. mája sa pre milovníkov country hudby chystá Country deň v Kamennom mlyne. V rámci festivalu vo westernovom štýle môžete zažiť hudbu, tanec a kopec zábavy. Nudiť sa nebudú ani deti, pre ktoré si organizátori prichystali zaujímavé atrakcie a určite ani rodičia, ktorí sa na country bále môžu zabávať až do polnoci. V centre Trnavy sa taktiež bude konať už tradičné podujatie Májový Trnavský rínek na Kapitulskej ulici. Okrem predajcov na vás čaká aj lákavý a atraktívny program. Pre milovníkov kvalitných burgrov je v sobotu pripravený BurgerFest. V spolupráci s LaReunion vás Golf Trnava pozýva vychutnať si tento jedinečný gastro zážitok.

V nedeľu 13. mája si môžete spraviť výlet do Mestskej veže, odkiaľ si vychutnáte ten najkrajší výhľad na Trnavu. Tešiť sa môžu aj milovníci umenia. Občianske združenie Publikum.sk a Malý Berlín v arkieri Mestskej veže organizujú výstavu fotografií neskoro modernej architektúry, ktorá potrvá až do konca mája. Výstava BÉTON BRUT teoretičky, kurátorky a fotografky Viery Levitt, skúma geometrickú formu, abstrahované tvary a detaily architektúry.

Určite sa zastavte aj pri najnovšej dominante Trnavy. Pešiu zónu i tento rok zdobí originálny #TRNAVA, ktorý vyzdobili mladí umelci v sobotu 28. apríla 2018 priamo na mieste a žiadny návštevník ho len tak neobíde. Pohľadom na 9-metrový nápis by ste sa pri návšteve Trnavy mali ísť pokochať aj vy a jednoznačne nesmiete zabudnúť na fotodokumentáciu, ktorá vám ešte dlho bude pripomínať krásne chvíle strávene v tomto nádhernom meste.

Ďalšie Informácie

9.-11.5. Májový kvet - Trojičné námestie, Hlavná ulica

12.5. Country deň - v Kamennom mlyne
         Májový Trnavský rínek - Kapitulská ulica
         BurgerFest - Golf Trnava

13.5. Výstava BÉTON BRUT - arkier Mestskej veže
 

Novinka

09.05. 2018 Trnava Mesto

Pozri na mape

MESTO TRNAVA