Centrum mesta Trnava sa opäť raz premení na tradičný jarmok, ktorý sa nezaobíde bez remeselných trhov, husaciny, lokší, dobrého vína alebo burčiaku. Súčasťou jarmoku bude aj Rozlúčka s letom, ktorého hlavnými hudobnými protagonistami sú Billy Barman, Mária Čírová či vokálna kapela Fragile. Celý program ozvláštnia stredovekí šermiari, rytieri a žoldnieri pod hradbami v Sade Antona Bernoláka.

V dňoch od 7. do 10. septembra centrum Trnavy ovládnu tradičné ľudové remeslá a jarmočné špeciality. Kováčske,  drotárske a rezbárske dielne doplnia výrobcovia šúpoliek či medovníkov. Radlinského a Vajanského ulicu zase oživia predajcovia typických slovenských lahôdok, ako sú lokše, husacina, víno alebo burčiak. Celkovú jarmočnú atmosféru doladí 8. a 9. septembra v Sade Antona Bernoláka podujatie Stredovek pod hradbami. Účinkujúci predvedú inscenácie z dobového života, rytierske a lukostrelecké súboje, či dobové atrakcie pre deti a dospelých. 

V piatok 8. septembra o 20:30 divákom v Mestskom amfiteátri spríjemnia Rozlúčku s letom talentovaná Mária Čírová a o 22:00 skupina Fragile s vystúpením Queen Symphony. Koncerty si však užijú aj všetci tí, ktorí ostanú v centre Trnavy. Pódium na Trojičnom námestí ovládnu najprv Vrbovské vŕby, neskôr Dominika Mirgová či hudobná skupina Medial Banana. Zlatým klincom večera bude kapela Billy Barman. 

Trnava Tourism prináša pre všetkých fanúšikov nádherných výhľadov a unikátnych zážitkov špeciálne otváracie hodiny v Mestskej veži od štvrtka do nedele v čase od 10:00 hod. až do neskorých večerných hodín. Počas týchto dní budú mať všetci návštevníci zvýhodnené vstupné a naši najmladší sa môžu pokochať Trnavou z vtáčej perspektívy bezplatne.

Tradičný trnavský jarmok predstavuje návrat k tradícii miestnych trhov dôležitých pre život a rozvoj mesta. Právo na ich usporadúvanie získalo mesto Trnava od samotného kráľa Bela IV., a tak tu postupne vzniklo až 8 jarmokov, z ktorých sa časom stali výročné trhy. V tejto tradícii mesto pokračuje dodnes.

Dôležité informácie

Tradičný trnavský jarmok
7. - 10. septembra 2017 | Vstup voľný
Trojičné námestie, Trnava
Viac info o podujatí

Stredovek pod hradbami
8. - 9. september 2017 | Vstup voľný
Bernolákov sad, Trnava
Viac info o podujat

Rozlúčka s letom
8. septembra 2017 | Vstupné: 9 €
Mestský amfiteáter, Trnava
Viac info o podujatí

Mestská veža počas jarmoku

Otváracie hodiny:
Štvrtok: 10:00 - 21:00 hod.
Piatok / Sobota: 10:00 - 23:00 hod.
Nedeľa: 10:00 - 18:00 hod.

Zľavnené vstupné:
Dospelý: 2€ (3€)
Dieťa / študent / dôchodca / ZŤP: 1€ (2€)
Dieťa do 6 rokov: 0€ (1€)

REZERVOVAŤ VSTUPENKU NA VEŽU

Ubytovanie

Pre všetkých návštevníkov, ktorí by v Trnave radi strávili pár dní navyše, je v ponuke niekoľko ubytovacích zariadení: Hotel Holiday Inn****, Hotel Impiq****, Hotel London***, Penzión Patriot*** či Hotel Spectrum***.Novinka

31.08. 2017 Trnava Tradície

Plagáty podujatí

Tradičný Trnavský jarmok 2017
Stredovek pod hradbami 2017
Rozlúčka s letom 2017