Tradičné trnavské letné korzo znovu ožije vďaka maratónu letných kultúrnych podujatí každý podvečer v mesiacoch júl a august.

Tento rok sa otvorí letná sezóna v Trnave vo veľkom štýle. Priamo uprostred centra mesta pred radnicou vyrastie záhrada, ktorá bude v piatok 30. júna 2017 od 19. 30 hod. hostiť jedinečnú GARDEN PARTY NA KORZE. Pri skvelej muzike kapely Barrio Latino so spevákom z Hondurasu a DJskej klasike – domácom DJovi Sosidzovi privíta Trnava  tohtoročnú letnú sezónu a odštartuje podujatia, z ktorých si niečo pre seba vyberie každý.

Od soboty 1. júla sa začína obľúbené Leto na korze. Malé povedomé pódium už v týchto dňoch stojí na pešej zóne pred radnicou a čaká na množstvo interpretov, ktorí sa na ňom tento rok vystriedajú. Počas júla a augusta bude každý podvečer prinášať zážitky pre malých aj veľkých. Novinkou oproti minulým rokom je, že detské predstavenia budú okrem tradičných piatkov a nedieľ bývať aj vždy v stredu. Malí diváci si tak užijú ešte viac zábavy a smiechu. 

Filmoví fanúšikovia si isto nenechajú ujsť tradičný Bažant Kinematograf a jeho päť večerných premietaní na Trojičnom námestí. Do pozornosti dávame aj Kino pod hviezdami, ktoré predstaví zaujímavé filmy v príjemnom prostredí novootvoreného Parčíku Bela IV. priamo pod mestskými hradbami.

Nielen staršiu generáciu potešia Koncerty dychových hudieb, milovníci klasiky si do kalendára zaznačia termíny Trnavských organových dní. Hudbu rôznych žánrov prinesie počas piatkových večerov Proma Frajdej, chýbať nebude ani sviatok priaznivcov jazzu – obľúbený Trnavský jazzyk (4. a 5. augusta).

Chuť folklóru a tradícií prinesie od 17. do 20. augusta 16. ročník Trnavskej brány, tešiť sa môžete aj 17. augusta na predstavenie SĽUKu s názvom Krížom krážom.

Netradičné zákutia Trnavy a zaujímavosti, ktoré nám zanechali naši predkovia, ukážu záujemcom Potulky Malým Rímom. Štrnásť prehliadok sa bude konať od začiatku júla až do konca septembra.

Video: Garden party na Korze

Novinka

26.06. 2017 Trnava Podujatia

Plagát a program

Plagát Leto na korze 2017
Program Leto na korze 2017

Fotogaléria