Víno je životný štýl, ktorý je neoddeliteľne spätý nielen s krajinou, ale aj s ľuďmi, ktorí v nej pracujú a žijú. V regióne TIRNAVIA vinárom záleží na budúcnosti, no ctia si tiež prácu a kultúru svojich predkov, rovnako ako tradíciu, ktorá viac ako dvetisíc rokov formovala Malokarpatský kraj.

Na jeseň to v ňom hýri pestrými farbami viníc a vôňou mladého vína, ktoré tamojší vinári predstavia vďaka festivalu otvorených pivníc s názvom Chute Malých Karpát. Celkom 31 vinárov z Malokarpatskej oblasti budú mať milovníci vína možnosť spoznať už 11. novembra od 10:00 do 22:00 hod.

Víno vytvára priateľstvá, urovnáva hádky a bezpochyby tvorí dobrú náladu. Veríme, že sa u nás budete dobre cítiť a radi sa k nám vrátite, aby sme tú našu vínnu kultúru pozdvihli spoločnými silami na správne miesto. Michal Petrík, spoluorganizátor festivalu

Medzi zakladateľov podujatia patria oceňované vinárstva Karpatská Perla, Skovajsa vinohradníctvo a vinárstvo, Terra Parna, Repa Winery, Hacaj s.r.o., Vinárstvo Vinkor, Vinárstvo Peter Ratuzky a Vins Winery – Richard Tóth. Odvtedy, čo sa zrodila myšlienka zorganizovať jesenný festival vína, gastronómie a kultúry, sa však do projektu zapojili desiatky vinárov z Pezinka, Modry, Šenkvíc, Dolian, Častej a Vinosadov.

Navštíviť ich môžete vďaka kyvadlovej doprave. Návštevníci budú môcť ochutnávať vína priamo vo vinárstvach, v miestnych reštauráciách sa zase môžu tešiť na špeciality regionálnej kuchyne. Dobré víno totiž najlepšie vynikne práve v spojení s kvalitným jedlom.

Každé z vinárstiev v regióne TIRNAVIA je jedinečné, no všetky spája viera v malokarpatské vinohrady. Aj preto je jesenný festival otvorených pivníc skvelou príležitosťou pre spoznanie rôznorodých chutí Malých Karpát. Počet lístkov je limitovaný, preto neváhajte a rezervujte si ich čo najskôr. V troch časových intervaloch Trnava Tourism ponúka aj komfortné autobusové spojenie z centra Trnavy.

Milovníci vína môžu ochutnať odrody, ktoré sa v malokarpatských vinohradoch pestovali od nepamäti. Keďže súčasťou vstupenky je aj bonus na nákup vína v hodnote 5 EUR, môžu si to svoje obľúbené odniesť aj domov. Každý dostane pohár s logom a s taštičkou, ako aj sprievodcu s mapkou a zoznamom vinárstiev, reštaurácií a umelcov zapojených do projektu. Vo vybraných vinárstvach totiž návštevníci dostanú možnosť obdivovať výstavy umeleckých diel, najmä obrazov a fotografií.

Dôležité informácie

Dátum a čas podujatia:
11. novembra 2017 | 10:00 - 22:00 hod.

Zapojené vinárstva Regiónu Tirnavia:
Karpatská Perla, TERRA PARNA, Vína z mlyna
Fotogaléria z 1.ročníka
Vstupné:
Cena lístka: 25€ / osoba
Cena zahŕňa 60 degustačných lístkov v hodnote 18€ + bonus na nákup vína 5€

REZERVOVAŤ VSTUPENKU

Bezplatné autobusové spojenie

10:00 / 12:00 | Trnava > Suchá nad Parnou
Odchod z Radlinského ulice, príchod do vinárstva Terra Parna
22:00 | Suchá nad Parnou > Trnava
Odchod z vinárstva Terra Parna, príchod na Radlinského ulicu

Ubytovanie

Pre všetkých návštevníkov, ktorí by sa v týchto termínoch radi ubytovali niekde v okolí, je v ponuke niekoľko ubytovacích zariadení v Trnave: Hotel Holiday Inn****, Hotel Impiq****, Hotel London***, Penzión Patriot*** či Hotel Spectrum***.

Novinka

24.10. 2017 Región Tirnavia Víno

Pozri na mape

Miesto konania
Zapojené vinárstva v obciach:
Pezinok, Šenkvice, Vinosady, Modra, Častá, Doľany, Suchá nad Parnou
Tel.: +421/ (0)903 322 495
petrik@chutemalychkarpat.sk
www.chutemalychkarpat.sk

Plagát

Chute Malých Karpát 2017