Synagóga – Centrum súčasného umenia v Trnave predstaví mladého slovenského výtvarníka Jozefa Piláta. Po štúdiu vo Varšave prichádza na Slovensko, aby svoju rozsiahlu umeleckú tvorbu prezentoval aj domácemu publiku.

Je v nej zastúpená maľba, objekty, priestorové inštalácie či video inštalácie a tvorba virtuálnej reality. Námetmi a spájajúcimi prvkami celej výstavy je drevo, les, príroda a vidiek, ktoré majú v Pilátovej tvorbe najväčší vplyv.

Téma dreva je priamo čitateľná už v názve výstavy, ktorý v sebe spája pomenovanie Šuňavy a anglického slova wood – v prekl. drevo, ale aj hora či háj. Pilátova rodná obec Šuňava je miestom, v ktorej autor prežil svoje detstvo a kde vznikla väčšina prezentovaných prác. Jej názov je odvodený od lesov v okolí, ktoré šumia pod nápormi vetra.

Výstava ŠuňaWood pripravená pod kurátorským vedením Dominiky Chrzanovej potrvá v Synagóge – Centre súčasného umenia v Trnave od 11. apríla do 26. mája. Špeciálnu prechádzku vo virtuálnej realite si budú môcť návštevníci vyskúšať za pomoci samotného autora v rámci Noci múzeí a galérií 18. mája 2019.

Ďalšie informácie

Termín výstavy:
Vernisáž | 11.4.2019 
Trvanie výstavy do 26.mája 2019.

Viac o Galérii Jána Koniarka
Miesto:
Synagóga - Centrum Súčasného umenia
Halenárska 2, 917 01 Trnava

Otváracie hodiny Synagógy

Novinka

05.04. 2019 Trnava Umenie

Plagát

YPSALON festival spisovatelov