Trnava oslavuje aj tento rok. Okrem množstva iných aktivít či výročí, ktoré sú pre mesto veľmi významné sa budú opäť konať aj aktivity pri príležitosti osláv Svetového dňa cestovného ruchu. 

Väčšina už vie, že Svetový deň cestovného ruchu pripadá na 27. septembra a oslavujú ho ľudia na celom svete. Je totiž vyvrcholením a súčasne koncom hlavnej turistickej sezóny na severnej pologuli, a naopak, začiatkom sezóny na tej južnej.

Síce sa oficiálne oslavy konajú 27. septembra, v Trnave máme pre všetkých návštevníkov pripravené štyri komentované prehliadky mesta v sobotu 29. septembra. Prehliadky sa uskutočnia aj vďaka podpore Ministerstva dopravy a výstavby. Prvé kolo dvoch prehliadok sa bude konať o 13.00 h. a miestom stretnutia všetkých účastníkov je Trojičné námestie pred Mestskou vežou. Prehliadky pôjdu v rovnakom čase dve, no každá s inou témou. Prvá z prehliadok sa sústredí na  "Privilégiá a ich vplyv na históriu mesta", tá druhá sa nesie v téme "Verejná správa a súdnictvo v Trnave". Druhé kolo prehliadok s tými istými dvomi témami sa uskutoční o 15.00 h. a štartuje sa taktiež od Mestskej veže. Prehliadky sú pre všetkých návštevníkov zdarma a je možné ich absolvovať v oboch časových termínoch.

Oslava Svetového dňa cestovného ruchu v Trnave je vyvrcholením Dní európskeho kultúrneho dedičstva.
S architektom na bicykli napríklad spoznáte známe industriálne stavby a iné architektonické pamiatky z úplne iného uhla. Či už sa 15. septembra rozhodnete pre okruh nazvaný "Ako melie moderna" alebo 22. septembra pre "Architektonické esá v Trnave", na bicykli to bude určite jedinečný zážitok. Spoznáte nielen diela významných architektov, ale budete obohatení aj o nové poznatky a vedomosti. Trnava so svojou históriou je skrátka zážitkom, na ktorý tak ľahko nezabudnete.

Vo štvrtok 27. septembra o 17.00 h. sa tak môžete tešiť na poslednú zo série prednášok O Trnave vo veži. O Slávnostných príchodoch ostrihomských arcibiskupov do Trnavy v 18. storočí vám pútavo porozpráva Radoslav Ragač.

Aby sme nezabudli, tohtoročnou témou Svetového dňa cestovného ruchu je "Turizmus a digitálna transformácia". Budeme radi, ak nás počas avojich aktivít označíte či už na Facebooku alebo Instagrame hashtagom #regiontrnava a tiež nezabudnite spomenúť #tourismandthedigitaltransformation.

Tešíme sa na vašu návštevu v Regióne Trnava!

Dôležité informácie

Typy bezplatných peších prehliadok:
1. Privilégiá a ich vplyv na históriu mesta
2. Verejná správa a súdnictvo v Trnave

Dátum a časy prehliadok:
sobota 29.9.2018 | 13:00 a 15:00 hod.

Pešie tematické prehliadky Trnavy sú pre všetkých návštevníkov ZDARMA.

BEZPLATNE REZERVOVAŤ
Cykloprehliadky s architektom
Odchod vždy od Mestskej veže
15.9.2018 o 16.00 h. | Ako melie moderna
22.9. o 16.00 h. | Architektonické esá Trnavy

Cena:
3 € s vlastným bicyklom
5 € s požičaným elektrobicyklom

REZERVOVAŤ LÍSTOK
*Podujatie sa uskutoční s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Novinka

06.09. 2018 Trnava Oslavy

Pozri na mape

Turistické informačné centrum -
Región Trnava

Trojičné námestie 1, 917 01 Trnava
Tel.: +421/ (0)33/ 3236 440
info@trnavatourism.sk
www.regiontrnava.sk
Otváracie hodiny: tu

Plagát

Svetový deň cestovného ruchu 2018