Začína najkrajšie obdobie v roku, keď už všetci spokojne môžu vyjsť do ulíc, užívať si slnečné lúče, nechať sa zlákať vôňou kaviarní a vychutnať si kávu na terasách, prejsť sa zelenou alejou či stráviť víkend v prírode. Región Trnava ponúka mnoho krás, ktoré sa oplatí navštíviť.

Aj tentokrát sme pre vás pripravili prehľad toho najlepšieho, čo sa bude v regióne Trnava diať počas mesiacov máj a jún. Je si z čoho vyberať.

Trnavská hudobná jar
4.4. – 16.6.2019 | Trnava


Vychutnajte si jar za tónov nádhernej klasickej hudby aj vďaka 51. ročníku medzinárodného festivalu Trnavská hudobná jar. Milovníci kvalitnej hudby sa môžu až do polovice júna tešiť na skvelé koncerty v nádherných priestoroch trnavských historických kostolov.

Prehľad koncertov

Májový kvet
16. - 18.5.2019 | Trnava


Raz v roku zakvitne Trnavské Trojičné námestie kvetmi. Ich milovníci a obdivovatelia tak majú príležitosť potešiť svoju dušu pohľadom na pestrofarebný koberec letničiek, skalničiek, drevín, či liečivých bylín alebo nabrať nové inšpirácie. Súčasťou Májového kvetu sú stánky remeselníkov, prednášky z oblasti starostlivosti o kvety a záhradu, praktické návody na pestovanie rôznych druhov kvetov, ukážky práce šikovných aranžérov, ako aj bohatý sprievodný kultúrny program, ktorý dokáže osloviť všetky generácie.

Kompletný program

Deň mladých vín vo Víno Mrva & Stanko
18.5.2019 | Trnava


Hovorí sa, že vyhľadávanie a ochutnávanie najlepších vín je súčasťou umenia žiť. V duchu tohto hesla páni Mrva a Stanko každoročne vítajú stovky milovníkov vína vo svojom vinárstve na okraji Trnavy. V rámci tohtoročného májového podujatia „Deň mladých vín“ môžu návštevníci vinárstva preskúmať aj tajomné priestory pravej vinárskej pivnice, v ktorej cítiť lásku k výrobe vína. Nebude chýbať ani kvalitná gastronómia a hudobný program kapely Funny Fellows.


Lestival
18.5.2019 | Dolná Krupá


Laktibrada s kapučínom, draci s hudobným vkusom, lesné víly a veľa fantázie. Na motív Dobšinského rozprávok už 18. mája v parku Dolnej Krupej. Snový a divotvorný. S programom až do hlbokej noci.

Kompletný program


Lovely Experience - Multimediálny festival
25.5.2019 | Trnava


Lovely experience multimediálny festival prináša každoročne moderné umenie do verejného priestoru mesta Trnava. Audio-vizuálne predstavenie na Mestskej veži, silent párty na slúchadlách bez rušenia nočného kľudu a laserová inštalácia ponad celé námestie sú iba výberom toho, čo festival ponúka. Trnavská noc zážitkov prezentovaná cez zmysly: Zrak, Sluch, Čuch, Chuť a Hmat

Kompletný program

Víno Tirnavia
31.5. – 1.6.2019 | Trnava


Víno Tirnavia International Wine Competition je najväčším vinárskym sviatkom v Trnave. Návštevníkom prináša jedinečný zážitok z ochutnávky špičkových medailových vín zo Slovenska a zahraničia, ktoré ocenila prestížna medzinárodná porota.

Deň otvorených dverí v medovinárstve Apimed
1.6.2019 | Dolná Krupá


Medovinárstvo APIMED Vás srdečne pozýva 1. júna 2019 (sobota) od 13.00 do 20.00 hodiny na Deň otvorených dverí na Hlavnej ulici 578/119 v Dolnej Krupej. Ochutnáte odrodové medoviny, ktorých lahodné chute Vás prenesú na zakvitnuté lúky, do agátových hájov alebo voňavých lesov. Medovina z lupeňov ruží Vás posunie v čase do minulosti do ružových záhrad grófky Márie Henriety Chotekovej.  AMBROZIA Vám odhalí tajomstvá aperitívneho nápoja vyrobeného z medu a 18 druhov bylín. Sprievodný program poteší dospelých i deti.

Cesta rozprávkovým lesom
2.6.2019 | Smolenice


Víly, vodník, princezné a iné rozprávkové bytosti čakajú každoročne pod Smolenickým zámkom našich najmenších na ceste plnej dobrodružstva, aby spolu s nimi oslávili Medzinárodný deň detí. V tomto roku sa v areáli pod zámkom na rozprávkový les premení 2. júna! Viac ako desať stanovíšť, na ktorých sa deti nielen zabávajú, ale i súťažia, lemuje cestu na najkrajší zámok západného Slovenska.

Ďalšie podujatia v Smoleniciach:

  • Odchody vlakov (divadelné predstavenie) - 2.5.2019
  • Jarný Medokvas - 18.5.2019
  • Richard Muller pod hradbami – koncert – 9.6.2019
  • Bašavel pod hradbami (Cigánski diabli, Čírová a Grigorov) – 29.6.2019

Festival Lumen
7. - 8.6.2019 | Trnava


Jedinečný gospelový open-air festival európskeho formátu - Festival Lumen prináša do Trnavy špičku domácej a zahraničnej gospelovej hudobnej scény už vyše 25 rokov. Festival sa v posledných rokoch začal profilovať ako „city music festival“, ktorý sa snaží okrem kvalitného hudobného zážitku, ako pop, rock, dance, či funky, ponúknuť divákovi pestrý multižánrový sprievodný program prebiehajúci na viacerých miestach Trnavy, či už vo forme prednášok, workshopov, besied alebo tzv. XL zóny, ktorá svojim účastníkom prináša množstvo vystúpení a projektov.


Divadlo Jána PalárikaZirkus E1NZ – 28.máj
Na predstavenie umeleckého dua E1NZ určite nezabudnete, veď kedy najbližšie budete mať možnosť vidieť cirkus na doskách Divadla Jána Palárika. Švajčiarska dvojica  Esther a Jonas Slanzi sa predstaví vystúpením s názvom  ZWÄI .


Posledná premiéra v sezóne – 21.jún
Tracy Letts je jeden z najvýznamnejších súčasných amerických dramatikov. Jeho najnovšia hra Protokol v réžii Juraja Bielika bude mať slovenskú premiéru 21.júna. Veľmi aktuálna hra je alegóriou na dnešnú spoločnosť, ktorá rada ignoruje fakty, len aby nemusela prebrať zodpovednosť za svoje rozhodnutia.


Parna Párty - Terra Parna
22.6.2019 | Suchá nad Parnou


Kto by odolal večeru pod holým nebom s dobrým vínom a priateľmi? Vinárstvo Terra Parna je zástancom nielen kvality, ale aj dobrej nálady a vkusu. Teplý letný večer vo vinici je ako stvorený pre priateľov a dobré víno. Preto nepremeškajte už tradičnú Parna Party a užite si ju vo veľkom štýle.

Nedeľa na Mlyne pri víne a cimbalovke
23.6.2019 | Doľany


Na júnové nedeľné popoludnie chystajú vo vinárstve Vína z Mlyna 3.ročník oslavy dobrého vína s nádychom starých dedinských veselíc. Ochutnajte lahodné vína s pečaťou terroiru Malých Karpát a nevynechajte príležitosť zaspievať si a zatancovať pri cimbalovej muzike LIPKA. Miestne gazdinky napečú sladké dobroty a pán mlynár pre vás a uvarí divinový guláš.