Oslávte spolu s medovinárstvom Apimed 20. výročie jeho založenia a ochutnajte svetovú medovinu. Odídete s množstvom inšpirácie a príjemného pocitu z tohto jedinečného nápoja. 

2.júna sa v Dolnej Krupej uskutoční Deň otvorených dverí v medovinárstve APIMED. Každý návštevník bude mať možnosť ochutnať viacero druhov medoviny a nazrieť do tajov jej výroby. Jedným z najväčších lákadiel je ružová medovina vyrobená na počesť grófky Márie Henriety Chotekovej. Jej tajomstvom sú zavčas rána zbierané lupene ruží, ktoré sú silno previazané s históriou samotnej obce.

Grófka Mária Henrieta Choteková (1863 - 1946) totiž zasvätila svoj život ich pestovaniu a v Dolnej Krupej vybudovala najväčšie rozárium v strednej Európe preslávené vlastnými odrodami. Každoročne, začiatkom júna, sa preto v klasicistickom kaštieli koná Slávnosť ruží, ktorej súčasťou je aj výstava týchto nádherných kvetov. Návštevníkov okrem toho čakajú koncerty vo freskovej sále, prehliadky priestorov kaštieľa či pamätnej izby Ludwiga van Beethovena, ktorý Dolnú Krupú často navštevoval.

V rámci Dňa otvorených dverí ochutnáte odrodové medoviny, ktorých lahodné chute vás prenesú na zakvitnuté lúky, do agátových hájov alebo voňavých lesov. Medovina z lupeňov ruží vás posunie v čase do minulosti do ružových záhrad grófky Márie Henriety Chotekovej. Božský nápoj AMBROZIA vám odhalí tajomstvá aperitívneho nápoja vyrobeného z medu a 18 druhov bylín.

Bonusom pre všetkých, ktorí v sobotu 2. júna navštívia medovinárstvo APIMED v Dolnej Krupej bude ochutnávka prvého aperitívu Ambrozia vyrobeného z medu a 18 bylín. Zároveň majú možnosť vidieť ocenenie obalu tohto aperitívu v rámci celosvetovej súťaže WORLD STAR, Sydney, Austrália - Obal roka. Nenechajte si ujsť príležitosť spoznať vôňu dokonalých ruží, ktoré zacítite nielen v kaštieli, ale aj v samotnej ružovej medovine.

Dôležité informácie

Deň otvorených dverí v medovinárstve
Medovinárstvo Apimed
2. júna 2018 od 13:00 do 20:00 h.
Vstupné: zdarma
Slávnosť ruží
Kaštieľ Dolná Krupá
2. - 3. júna 2018
Vstupné: 2 € / deti do 15 rokov ZDARMA

Medovinárstvo Apimed si počas Dňa otvorených dverí pripravilo aj malé prekvapenie v podobe miešaných letných drinkov, ktoré sa oplatí ochutnať.
 


Novinka

24.05. 2018 Dolná Krupá Oslavy

Pozri na mape

APIMED
Hlavná 578/119, 919 65  Dolná Krupá
Tel.: 033 / 557 75 46
apimed@apimed.sk
www.apimed.sk

 

Plagát

Deň otvorených dverí v Medovinárstve Apimed