Nastáva obdobie, kedy sa po lete dni skracujú a všetci sa pomaly pripravujeme na prichádzajúcu zimu. Tá so sebou nesie jedno z najkrajších období v roku, kedy všetko pomaly utícha a pripravuje sa na pokojné čaro svetielok, horúceho čaju a teplých šálov.

Mestská televízia Trnava oslavuje 20 rokov od svojho vzniku a 30. októbra si pripomenula 20. výročie vysielania prvého bloku správ s názvom Trnavský magazín. V máji ponúkla svojim priaznivcom premietanie na hradbách, v júli rodinné popoludnie v Kamennom mlyne, v októbri Potulku po MTT a na 10. november plánuje podujatie určené predovšetkým deťom s názvom Čarovné lampáše.

Ide o lampiónový sprievod, ktorý povedie z centra mesta do City Parku. Uskutoční sa v predvečer sviatku sv. Martina, teda v piatok 10.11.2017 od 18:00 hod. Štart je na Trojičnom námestí a trasa ďalej povedie cez Divadelnú ulicu, Bernolákov sad, Hospodársku ulicu až na Trstínsku cestu. V City Parku čaká na všetkých účastníkov občerstvenie vo forme teplých nápojov, tradičných svätomartinských rožkov a perníkových husičiek.

"Už 20 rokov vnášame svetlo do mnohých trnavských tém, radi si posvietime na komunálnu politiku, ale aj na problémy a podnety od divákov. Svetlá našich kamier žiaria na športové, spoločenské, či kultúrne podujatia v Trnave a v blízkom okolí. Svetlá kamier tentoraz vymeníme za lampióny. Veríme, že deťom i dospelým urobíme radosť a založíme ďalšiu milú, trnavskú tradíciu. Spolu s deťmi chceme privítať prichádzajúce obdobie dlhých večerov, kedy sa plamienok sviečky alebo praskajúce drevo v kozube stáva teplom domova, prísľubom nádeje a splnených túžob. Podľa tradície má zapálené svetlo lampiónov presvietiť tmavé miesta v nás a ukázať cestu ľuďom okolo nás. Kto nesie svetlo, nesvieti len sám sebe, ale i druhým".

Do sprievodu sa môže zapojiť každý, i ten, kto nemá lampión. Prvých 300 účastníkov dostane lampión zdarma. Na druhej strane má ten, kto príde s vlastným lampiónom, šancu vyhrať zaujímavé ceny od partnerov podujatia.  

Novinka

07.11. 2017 Trnava Oslavy

Plagát

Čarovné lampáše v Trnave