Letné operné predstavenie pod holým nebom žne úspechy po celom svete. Na Slovensku je VIVA VERDI prvý a jediný projekt tohto druhu.

V prvom ročníku 2014 bude mať projekt VIVA VERDI hneď dve prvenstvá - prvá opera open air na Slovensku v podobe jedného operného titulu s viacerými reprízami - prvýkrát na Slovensku opera G. Verdiho: „Giovanna d´Arco“ v scénickom naštudovaní! Ako už názov projektu naznačuje, VIVA VERDI bude venovaný výlučne opernej tvorbe velikána talianskej opery devätnásteho storočia. Je ním maestro Giuseppe Verdi.

Pre prvý ročník festivalu sa organizátori rozhodli pre operu „Giovanna d’Arco“. Johanka z Arku, Jana z Arku, Panna orleánska... Starý príbeh lásky, bojovnosti, odhodlania a viery v Boha aj v seba samého, ktorý práve pod holým nebom získava tú pravú atmosféru. Príbeh, ktorý vás úplne vtiahne, hudba, ktorá vám spôsobí zimomriavky a pyrotechnické efekty, z ktorých stratíte reč. Práve to je cieľom VIVA VERDI Opera Open Air 2014. Navyše, práve pre „Giovanna d’Arco“ ide o premiéru scénického uvedenia opery na Slovensku.

Prísľubom hlbokého umeleckého zážitku sú aj zvučné mená hlavných protagonistov opery - špičkových zahraničných operných spevákov, ktorí pravidelne účinkujú na veľkých operných scénach po celom svete: Clara Polito, Evan Bowers a Sergio Bologna.

Dôležité Informácie

Termíny predstavení:
06., 09. a 12. august 2014
Vstupné:
€ 15,- | € 25,- | € 35,-

“Giovanna d’Arco”

  • jedna z prvých opier Giuseppe Verdiho
  • známy príbeh lásky, bojovnosti, odhodlania, odvahy, hrdosti a viery
  • Giovanna d’Arco, Johanka z Arku, je historická postava francúzskych dejín, ktorá velila francúzskej armáde v boji proti Anglicku počas storočnej vojny
  • táto Verdiho opera mala premiéru 15.2.1845 v Miláne
  • scénická realizácia v Trnave a Nitre bude na Slovensku pre túto operu premiérou

Pozri na mape

Miesto konania
Mestský amfiteáter
Halenárska 20, Trnava
www.vivaverdi.eu

Vstupenky možné zakúpiť

Turistické informačné centrum -
Región Trnava

Trojičné námestie 1, 917 01 Trnava

Zistiť dostupnosť

Plagát