Už 10.6.2016 trnavské kostoly otvoria svoje brány a odhalia tajomstvá skrytých priestorov. Najväčším lákadlo sú tradične výhľady z veží a mysteriózne krypty v útrobách podzemia.

Čarovná atmosféra nočného Malého Ríma je v tento deň ešte o čosi magickejšia. V Trnave je do podujatia Noc Kostolov zapojených pravideľne päť chrámov vrátane Baziliky sv. Mikuláša, Kostola sv. Jakuba, Evanjelického kostola v centre mesta a Kostola Najsvätejšieho Srdca Ježišovho na Tulipáne a Kostol Panny Márie Pomocnice kresťanov na Kopánke.
 
Cieľom podujatia je poukázať na otvorenosť kresťanskej cirkvi ku všetkým ľudom dobrej vôle, dokázať, že kostoly sú tu pre všetkých bez ohľadu na vierovyznanie. Chrámy sú odpradávna miestom stretávania ľudí, duchovného hľadania a stíšenia sa. Noc kostolov je teda príležitosťou načerpať neopakovateľnú atmosféru, ktorú nenájdete na žiadnom inom mieste.
 
Podujatie Noc kostolov okrem možnosti odhaliť bežne neprístupné priestory, akými sú napríklad kostolné veže, krypty,  a v prípadne Baziliky sv. MIkuláša aj kostnica, ponúka i bohatý kultúrny program plný hudobných a speváckych koncertov, prednášok pozvaných hostí na aktuálne témy týkajúce sa kresťanstva, workshopov orientovaných napríklad na umenie, ale aj komentovaných prehliadok kostola.

Náš tip

Okrem trnavských kostolov svoje brány pre vás otvoria i kostoly Regiónu Tirnavia. Navštívte napríklad Kostol sv. Martina z Tours v obci Suchá nad Parnou.

Dôležité Informácie

Dátum a čas konania:
10. júna 2016
Miesto konania:
Trnava

Vstup voľný!

Pozri na mape

Kontakt na organizátora
RKC - Trnavská arcidiecéza
trnava.nockostolov@gmail.com
www.nockostolov.sk

Plagát

Noc kostolov 2016

Fotogaléria