Srdcom kultúrneho života Trnavy a okolia je už takmer dve storočia Divadlo Jána Palárika. Spája sa v ňom história s progresívnou dramaturgiou.

Divadlo udržiava odkaz slovenskej a svetovej klasiky, avšak prináša aj hodnotnú a provokatívnu súčasnú svetovú tvorbu, častokrát v slovenskej premiére. Otvára sa návštevníkom všetkých vekových kategórií z Trnavy a bezprostredného regiónu, avšak svojou ponukou prekračuje hranice trnavského kraja. Divadlo neprestáva vyhľadávať nové impulzy a nadväzuje spolupráce so špičkovými umelcami z domu i zo zahraničia. Každý mesiac prináša bohatú ponuku divadelných predstavení (domácich i hosťujúcich), ktoré dopĺňa o pestrý mimo-divadelný program: tvorivé dielne, deň otvorených dverí, talkshow Pred oponou, prehliadky divadla a mnohé ďalšie.

Historická Zrkadlová sála sa pravidelne premieňa na Hudobný klub Panónia a prezentuje výnimočných slovenských hudobníkov. Divadlo štvrťročne vydáva vlastný magazín, spolupracuje so strednými školami a univerzitami, dáva priestor ochotníckym divadlám, požičiava divadelné kostýmy, ponúka priestory na prenájom. Najnovšie je súčasťou divadla aj celodenne otvorená kaviareň Bezkydov. Divadlo Jána Palárika je neoddeliteľnou súčasťou kultúrnej identity Trnavy a svojím programom plní funkciu modernej kultúrnej inštitúcie 21. storočia.

Ďalšie informácie

Otváracie hodiny pokladne:
pon-pia: 9:00 - 12:30 hod. a 14:00 - 16:30 hod.
alebo hodinu pred každým predstavením
 
Vstupné:
v závislosti od konkrétneho predstavenia

Zobraziť aktuálne predstavenia

Pozri na mape

DJP logo
Divadlo Jána Palárika v Trnave

Trojičné námestie 2, 917 00 Trnava
Tel: 033 / 551 11 25
pokladna@djp.sk
www.djp.sk

Program predstavení

Program predstavení DJP - 06/2020