Či ste nadšenec horskej turistiky, milovník lokálnej gastronómie, alebo fanúšik histórie, máme pre vás skvelý tip na výlet! Využite možnosť našej ponuky a navštívte Smolenice, ktoré pre vás chránia tie najväčšie poklady.

Prechádzka pestovaným anglickým parkom, ktorým sa ešte v nedávnej minulosti prechádzala grófska rodina Pálfiovcov či výhľad do širokého okolia z výšky zámockej veže sa stanú nezabudnuteľným zážitkom. Pri pohľade na romantický zámok samotný budete v duši hĺbiť, ktorý známy zámok vám tento pripomína...
 
Odporúčame nevynechať ani malé miestne múzeum. Prevedie vás dejinami obce, ktorej názov pochádza od smoliarov – výrobcov smoly. Doslovne to ale v žiadnom prípade neplatí. Štastlivec pochádzajúci zo Smoleníc – Štefan Banič vynašiel v minulosti padák, čím je celosvetovo uznávaný ako  jeho vynálezca.
 
Novodobejší miestni šťastlivci – výrobcovia kvalitnej medoviny pod značkou „Včelovina“ tu dnes vyrábajú jednu z najlepších nielen slovenských, ale dokonca svetových medovín. Ako smolenická „Včelovina“ vzniká, ako zreje a ako chutí sa môžete zistiť priamo na mieste vo výrobni a v rámci degustácie. Pátrate už teraz v ústach po jej príjemnej chuti?